Форум присвячений створенню правильної сім’ї

0
321

З благословіння Високопреосвященнійшого Марка, митрополита Хустського і Виноградівського, представники Хустської єпархії взяли участь у форумі, присвяченому проблемі створення та правильної організації сім’ї. Форум відбувся у період 14-16 травня 2019 року в місті Київ, та території санаторію “Жовтень”. Протягом трьох дні учасники мали можливість слухати лекції поважних вчених, доктора філософії Адріана Йосиповича Буковинського та професора Київської Духовної Академії протоієрея Олексія Добоша.

Захід почався спільною молитвою. Також було зачитано вітання блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Блаженнійший владика побажав учасникам форуму благословіння Божого та плідної роботи. З привітанням виступив також голова Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

З двома восьмигодинними лекціями виступив доктор філософії А. Й. Буковинський. Для початку він привів дані держстату, згідно з якими в Україні щороку розпадаються близько 65% шлюбів, а решта 30%, які уникнули розлучення, почувають себе нещасливими. З 7 мільйонів дітей в нашій державі тільки 10% виховуються в нормальних повноцінних сім’ях. Здебільшого діти виховуються без участі чоловіка: в сім’ї немає батька, в садочку немає вихователя, в школі немає вчителя, і т.д. Основна причина, по якій розвалюється шлюб – неготовніть двох молодих людей до створення родини, народження і виховання дітей. Якщо людина на старті подружнього життя не знає, що любов – це в першу чергу жертовність, то підстав для утворення щасливого шлюбу майже немає.

Адріан Йосипович акцентував увагу на такому важливому факторі, як дошлюбні бесіди з нареченими, які повинні бути включені в перелік обов’язкових елементів перед таїнством Вінчання. Такі бесіди мають стати інструментом в руках священника, з допомогою якого він має допомогти нареченим усвідомити відповідальність їхнього кроку.

Мало місце також обговорення сьогоденних викликів суспільства, особливо боротьба за традиційні сімейні цінності на території України.

Шестигодинну лекцію провів також професор Київської Духовної Академії, протоієрей Олексій Добош. Він зазначив, що в роботі з прихожанами, особливо – в роботі з молоддю, потрібно розмовляти не тільки про те, що буде потім (вічне життя, блаженство), а в першу чергу  про теперішнє, але в контексті вічного, щоб тим самим розкрити смисл теперішнього земного життя. “Якщо молоді люди, маючи намір створити сім’ю, переконані, що далі буде легше, то потрібно чітко дати їм зрозуміти: легше не буде ніколи! Буде краще, але не легше” – переконаний протоієрей Олексій.

Також професор розкрив роль жінки в становленні сім’ї. За його словами, “жіночність, умиротвореність, які для жінки є програшними моделями поведінки в сім’ї –  це все необхідно для того, щоб організувати саме того чоловіка, який буде її любити, щоб створити та утримати свій життєвий простір. “Жіночність” і “чоловічність” не просто взаємоповязані речі, вони – взаємозалежні!

Що стосується виховання дітей, то основою духовного виховання дитини, на думку отця Олексія, має стати спільна сімейна молитва. В сім’ї, де батько і мати моляться, діти також беззаперечно будуть молитися.

По завершенні заходу його учасники на знак проведеної роботи отримали сертифікати, що засвідчують степінь їх інформованості у вищезгаданих питаннях.

автор і фото прот Василий Бабич.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.