13 серпня – вибори Предстоятеля УПЦ

0
1796
вибори Предстоятеля УПЦ

вибори Предстоятеля УПЦРішенням Священного Синоду Української Православної Церкви вибори Предстоятеля будуть проведені на сороковий день після смерті Блаженнішого Митрополита Володимира під час Собору єпископів УПЦ . У соборі братиме участь весь єпископат УПЦ, які з поміж себе і оберуть нового Первоієрарха нашої Церки.

Як проходитимуть вибори Предстоятеля 13 серпня

Почнуться вибори Предстоятеля з молитви. О 08:00 розпочнеться Божественна літургія на Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври за участю всіх єпископів Української Православної Церкви.
Після богослужіння о 10:00 на Лаврському цвинтарі архієреї відслужать панахиду за Блаженнішим Митрополитом Володимиром на його могилі.
На 12:00 призначено початок роботи Собору єпископів УПЦ.

Коли вибори Предстоятеля будуть завершені, на лаврській дзвіниці на знак сповіщення про цю подію розпочнеться урочистий передзвін.
Після того, як відбудеться оголошення результатів роботи Собору єпископів УПЦ та названо дату інтронізації новообраного Предстоятеля УПЦ, в Успенському соборі відслужать подячний молебень.

Як зазначив речник Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко, участь в обранні нового глави УПЦ бере кожен християнин.
«Ми всі обираємо Предстоятеля, тому що Церква – це соборний організм, – зазначив він зокрема в інтерв’ю «Православію в Україні». — Але в кожного своє служіння.
Ще раз нагадаю: кожен з віруючих нашої Церкви – священик чи віряни – має в ці дні молитися. Не телесюжети обговорювати, де подається заполітизована чи земна позиція і бачення без розуміння справжньої природи Церкви. Ми віримо, що Бог має силу, і все має відбуватися з волі Божої. Тому кожен із нас має вкласти свою частку, свою лєпту в обрання Предстоятеля — молитовну, лєпту церковного служіння. Ми маємо довіряти нашим ієрархам. Маємо молитися за них, щоб Господь давав їм мудрість.
Хотів би ще і ще раз наголосити: ми знаємо і віримо, що вибори, які будуть звершувати єпископи, це лише половина процесу. Інша половина — це воля Божа і молитва Церкви».

Джерело: ПвУ (orthodoxy.org.ua)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.