Різдвяне Послання 2017

«Знову розсіюється темрява, знову є світло»
Свт. Григорій Богослов. Слово на Різдво Христове

Возлюблені у Господі боголюбиві отці, всечесне чернецтво, чесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

У день Різдва Христового ми з особливою радістю та християнським смиренням підносимо подяку Богу за Його безмежну до нас любов. Темрява гріха та відчаю тримала людство у своїй покорі, наганяла страх та відбирала надію на обіцяне ще в Раю життя з Богом.

Щоб перемогти цей страх та повернути втрачену надію, Господь пропонує нам чудовий план – це вічне життя з Ним! Він пропонує нам вічне життя як реальну, справжню можливість. І для того, щоб ми хотіли до Нього йти, Він Сам робить перший крок до нас – втілюється через Пречисту Діву Марію. Боговтілення Сина Божого стало подарунком для людей від люблячого Бога.

Різдво Христове принесло у віруючі душі спокій і впевненість для духовного зростання, відкрило бажання наблизитись до Господа, дає можливість стати богоподібним. Христос – Світло, яке сяє у темряві та перемагає її. Святитель Григорій Богослов каже: «Той, Хто є сяйво і слава Отця, образ Іпостасі Його, образ милості, заради нашого спасіння умалив Себе, втілився і народився від Діви».

У ці святкові дні, коли ми разом з усім Божим творінням прославляємо народження Спасителя світу – подію, яка поєднала землю з небом – нам потрібно подумати і про своє єднання з Богом. Можливим воно є тільки через покаяння та примирення! Господь приніс на землю радість спасіння, тож нам необхідно засяяти цією радістю з середини душі, щоб зустріти Спасителя у оселях свого серця!

Радість спасіння, яке приніс боговтілений Син Божий, передається і у нашій богоспасаємій Хустькій єпархії. За минулий рік ми освятили декілька нових храмів, багато оновлених та освятили місця під будівництво нових осередків спасіння. У році, який відходить, ми брали участь у масштабній Всеукраїнській хресні ході, проводили хресні ходи парафіями нашої єпархії та невпинно молимося Богу про дарування миру в Україні.

Ваші Високопреподобія боголюбиві отці, всечесне чернецтво, чесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Стоячи разом з пастирями біля ясел Богомладенця Іісуса Христа, піднесемо Йому подарунки нашої щирої подяки та попросимо про мир для нашого народу! У ці святкові дні почнім проявляти християнську любов до всіх, хто є навколо нас – до наших рідних, з якими ми живемо в одному домі, до наших односельців, до всіх, з ким нам доводиться зустрічатися – і привітаємо всіх радісним вітанням!

Христос народився! Славімо Його!

МАРК
МИТРОПОЛИТ ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ
РІЗДВО ХРИСТОВЕ
2016 – 2017
М. ХУСТ