ХУСТ. Свято на честь Рівноапостольних Кирила і Мефодія у кафедральному соборі

0
1219

Свято на честь Рівноапостольних Кирила і Мефодія у кафедральному соборі24 травня Кафедральний собор м. Хуст відзначив престольне свято. Величний храм у цей день вмістив людей більше, ніж іншими разами. З кожним роком до святкування на честь просвітителів нашого краю долучається більше вірників Хустської Єпархії.

На святкове богослужіння, яке очолив правлячий архієрей Архієпископ Хустський і Виноградівський Марк та єпископ Мефодій (Петровцій), зібралося більше 40 священнослужителів та гості з інших парафій. На святі також був присутній Юрій Кармазін, керівник Партії захисників Вітчизни. Співали два хори: хор кафедрального собору та хор священнослужителів Хустської Єпархії, а змістовну проповідь виголосив прот. Миколай Гамада, настоятель храму с. Руське Поле, Тячівського р-ну. У храм завітали також діти з деяких шкіл після проведення «Останнього дзвоника».

ікона Кирила і Мефодія, яку подарував для собору Степан Деркач
ікона свв. рівноапп. Мефодія і Кирила

Цей день запам’ятається всім присутнім на святі ще й через чудовий подарунок для Кафедрального собору від Степана Деркача, депутата Закарпатської обласної ради. Велика, виконана у стилі мозаїки, ікона святих рівноапостольних Мефодія і Кирила тепер прикрашає південну стіну храму. За словами жертводавців, різьблене обрамлення ікони виконане із мореного дуба, вік якого сягає більше тисячі років. Освячення ікони провів владика Марк зразу після молебню рівноапостольним Мефодію і Кирилу, просвітителям слов’ян.

У кінці святкового богослужіння Архієпископ Хустський і Виноградівський Марк привітав з Днем Ангела першого керуючого Хустською Єпархією владику Мефодія (Петровцій), який зараз за станом здоров’я знаходиться на спокої. Правлячий архіпастир також подякував за Степану Деркачу за подарунок – ікону рівноапостольних братів, а також всім присутнім за участь у богослужінні у день престольного свята Кафедрального собору м. Хуст.

[nggallery id=108]

Ваш коментар: