Хустська Єпархія попрощалася зі своїм першим архієреєм – єпископом Мефодієм

3
5582
Похорон владики Мефодія
Похорон владики Мефодія
Похорон владики Мефодія

Як повідомлялося на нашому сайті раніше, 13 вересня 2013 року на 72 році життя після тривалої хвороби відійшов до Господа перший правлячий архієрей Хустської Єпархії єпископ Мефодій (Петровцій). За часу його правління в Хустською Єпархією (1994 – 1998) збільшилася кількість парафій та монастирів, хоча той час був не простий і приходилося піднімати духовний стан людей, особливо тих, які в силу свого положення довго знаходилися за межами Церкви Христової.Нелегкий труд зробив відбиток на здоров’ї владики Мефодія. Покійний архіпастир знаходився на спокої з 1998 року.

14 вересня 2013 року клірики та миряни Хустської єпархії разом з чисельним духовенством сусідньої Мукачівської Єпархії зібралися під куполом Димитріївського храму с. Мала Уголька Тячівського району, щоб молитовно згадати та поховати тіло спочилого владики згідно з його заповітом. У свої юні роки майбутній владика Мефодій, а тоді Димитрій Петровцій, розпочав своє нове життя в обителі під настоятельством преподобного Іова Угольського. Незадовго до своєї кончини покійний архіпастир заповів, щоб його поховали біля свого настоятеля та духовного наставника. Владика доживав свої останні дні також у цьому селі, адже він дуже любив та почитав преподобного Іова. Майже кожен присутній священнослужитель у якійсь мірі мав можливість за життя владики Мефодія отримати його духовну настанову чи пораду.

Не дивлячись на те, що село Мала Уголька знаходиться у віддаленому куточку Закарпаття, велика кількість людей з усієї області підносили молитовні прохання за упокій душі їхнього наставника, знайомого чи друга, а найперше – їхнього колишнього духівника та архіпастиря. Представники майже з усіх монастирів краю приєдналися до молитов за упокій душі єпископа Мефодія, адже він любив відвідувати монастирі та розмовляти з насельниками. Після заупокійної літургії чин похорону очолили Високопреосвященнійший Марк, Архієпископ Хустський і Виноградівський, рідний брат владики Мефодія, а також Високопреосвященнійший Феодор, Архієпископ Мукачівський і Ужгородський та Преосвященнійший Єфрем, Єпископ Бердянський та Приморський.

Після богослужіння тіло Преосвященного єпископа Мефодія, згідно з його заповітом, було поховано на цвинтарі біля храму безпосередньо біля могили прп. Іова Угольського, де вільне для поховання місце ніби чекало саме на нього.

Нехай Господь упокоїть душу ново спочилого єпископа Мефодія в оселях праведників.
Вічна йому пам’ять.

ФОТОРЕПОРТАЖ

[nggallery id=123]

3 КОМЕНТАРІ

  1. ETERNA MEMORIA PARA NUESTRO QUERIDO BLADYKA MEFODYI!!!! Nunca lo olvidaremos!!!! Siempre lo recordamos en nuestras oraciones, desde aquella vez, que estuvo en Buenos Aires, DIOS LO GUARDE SIEMPRE A VUESTRA EMINENCIA!!!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.