Миколаївський монастир с. Іза-Карповтлаш

Свято-Миколаївський чоловічий монастир с. Іза-Карповтлаш

Адреса: с.Іза-Карповтлаш Хустського р-ну Закарпатської області, 90436
намісник – архімандрит Адріан (Малета).

Історія

Після повернення зі СвятоїГори Афон, преподобний Алексій (Кабалюк) разом з ієромонахами Амфілохієм (Кемінь) та Матфеєм (Вакаровим) у 1919 р. збудували в с.Іза монастир, який у 1922р. було перенесено в с.Іза-Карповтлаш.

З 1933 по 1937 роки в монастирі діяли пастирські курси для православного духовенства.

До закриття у 1959р. в монастирі проживало 67 монахів, після чого в монастирі розміщувався санаторій, а потім – туберкульозний диспансер (який діє тут і до сьогоднішнього дня).

У 1991 р. монастир повернули Церкві. На свято апп.Петра і Павла в новозбудованій каплиці була відслужена перша Літургія. Літургію очолив архім. Спиридон (Фарковець), який був насельником монастиря ще до його закриття.

З 1991 р. монастир очолював архімандрит Стратонік (Легач), а з 9 березня 2000 р. – намісником монастиря було призначено архім. Вассіана (Поп).

В неділю Торжества Православ’я 1994 р. відбулася закладка нового соборного храму монастиря на честь свт.Николая. Будівництво було закінчено у 1998 р. і на даний час в храмі проводиться настінний розпис.

21 жовтня 2001 року в монастирі відбулась історична подія для Закарпаття – канонізація прп.Алексія Карпаторуського, яку очолив нині покійний Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир, митрополит Київський і всієї України.

Головними святинями обителі є мощі преподобного Алексія Карпаторуського, сповідника, та Афонська ікона Божої Матері “Скоропослушниця”, яку обріли разом з мощами прп.Алексія у 1999 р., пролежавши в землі 52 роки.

Намісником монастиря у даний час є архімандрит Адріан (Малета)

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Свято-Миколаївський чоловічий монастир

loading map - please wait...

Свято-Миколаївський чоловічий монастир 48.207887, 23.375366 Миколаївський Чоловічий монастир с. Іза-Карповтлаш. Знаходяться нетлінні мощі апостола Закарпаття - преподобного Алексія Карпаторуського