Свято-Пантелеімонівський чоловічий монастир

Адреса

вул.Зарічна, 100
м.Хуст-Городилово

Закарпатської області,
90400

намісник – архімандрит Діонісій (Бонь); тел.(03142) 56-082

Історія

Засновником цього монастиря був ієром. Мелетій (Рущак), житель Хуста, який 16-річним юнаком під впливом сестри перейшов у Православ’я. Познайомившись після Першої світової війни з о.Алексієм (Кабалюком), він поїхав з його благословення у 1924 році на Святу Гору Афон. В 1927 р. по причині хвороби повернувся до дому. 29 квітня 1931 р. єпископом Йосифом був рукоположений у ієродиякона, а 1 травня у ієромонаха. У 1934 р. о.Мелетій знову поїхав на Афон, де прийняв велику схиму з іменем Луки і після шестимісячного перебування на Св.Горі знову повернувся у Хуст.

З благословення єпископа Дамаскіна він поселився в урочищі “Колесарево”, де викопав у скелі печеру та розпочав пустинне життя. Про це дізнався хустянин Василь Росоха і запропонував о. Мелетію свою півгектарну земельну ділянку для будівництва монастиря. Отримавши благословення з єпархіального управляння, він розпочав будівництво невеличкої келії. В 1936 році була збудована каплиця на честь вмч. Пантелеімона. Згодом була побудована невелика церква і корпус на п’ять келій.

Восени 1960 року монастир було закрито. Відновилось чернече життя в обителі на початку 90-х. На даний час збудовано новий храм на честь вмч.Пантелеімона та печерна церква прп. Іова Почаївського.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Пантелеїмонівський чоловічий монастир Хуст-Колесарево

loading map - please wait...

Пантелеїмонівський чоловічий монастир Хуст-Колесарево 48.206647, 23.268351 Пантелеїмонівський чоловічий монастир м. Хуст-Колесарево http://orthodoxkhust.org.ua/monasty-ri/cholovichi/svyato-panteleimonivskyj-cholovichyj-monastyr/