Городиловський монастир

Свято-Троїцький чоловічий монастир м. Хуст-Городилово

Адреса: 90400 вул.Зарічна, 68,  м.Хуст-Городилово, Закарпатської області

намісник – архімандрит Ісаакій (Чаклей);

Коротка Історія

Свято-Троїцький чоловічий монастир знаходиться за п’ять кілометрів на північний захід від м. Хуст на правому боці річки Ріка в урочищі “Городилово”. Заснування цього монастиря відноситься до часів відродження православ’я в с.Іза Хустського району. Офіційно, у 1930 р., при єпископі Серафимі розпочалося гоніння на православних с.Ізи, тому дехто із віруючих почали переховуватися в лісі поблизу Хуста.

У тому ж 1930р. з благословіння єпископа Серафима, архімандрита Алексія (Кабалюка) та архімандрита Пантелеімонівського монастиря на Афоні – Мисаїла деякі молоді люди, бажаючи вести чернече життя, поселилися в Городилові. Пізніше за власні кошти вони придбали близько 12 гектарів землі та збудували каплицю на честь Святої Трійці. Згодом до чернечої братії приєдналося ще 12 юнаків, які теж прагнули присвятити своє життя Богові.

У 1931р. єпископ Дамаскін, якого щойно призначили керуючим Мукачівською єпархією, поставив намісником скита ієромонаха Амфілохія.

У 1945р. пожежа знищила майже всі братські корпуси. Але братія та прихожани монастиря за досить короткий час відбудували знищені будівлі.

У 1946р. настоятелем монастиря було призначено ієромонаха Іова (Кундрю). Під його керівництвом було збудовано новий корпус для ченців, трапезну і кухню.

Монахи займалися сільським господарством та бджільництвом, але молитва та церковні правила завжди стояли на першому місці. У 1950р. братія монастиря нараховувала 25 ченців.

У 1959р. монастир було закрито.

Відродилося чернече життя у монастирі лише у 1989 році при єпископі Мукачівському Євфимії (Шутак). За тридцятирічний період закриття, монастир прийшов в повне запустіння. Будівлі знищились, дорогу до скита було повністю зруйновно.

З 1989 по 1996р.р. настоятелем монастиря був архімандрит Єфрем (Молнар), а з 1996 і по сьогоднішній час монастир очолює архімандрит Ісаакій (Чаклей).

Храми

Обитель має три храми: Свято-Троїцький, на честь Покрова Пресвятої Богородиці та на честь Казанської ікони Божої Матері. Збудовано два нових житлових корпуси.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Свято-Троїцький чоловічий монастир м. Хуст-Городилово

loading map - please wait...

Свято-Троїцький чоловічий монастир м. Хуст-Городилово 48.213078, 23.277497 Свято-Троїцький чоловічий монастир м. Хуст-Городилово