Митрополит Марк прийняв участь у засіданні Священного Синоду УПЦ

0
2118

synod010415_2У середу 1 квітня 2015 року відбулося чергове засідання Священного Синоду УПЦ, на якому розглянули важливі питання із життя Церкви. У засіданні приймав участь Постійний Член Священного Синоду УПЦ Високопреосвященніший Марк, Митрополит Хустський і Виноградівський.

КОРОТКО про рішення Синоду:

Першим питанням, яке розглянули почесні члени Синоду, стало святкування у 2015 році на загальноцерковному рівні 1000-річчя преставлення рівноапостольного великого князя Володимира.
Для належної організації та проведення урочистих заходів рішенням Священного Синоду (Журнал 1) утворено Організаційний комітет.

Головою Комітету обрано Митрополита Київськогоі всієї України Онуфрія, митрополита Бориспільськогоі Броварського Антонія, керуючого справами Української Православної Церкви — заступником голови. До комітету війшли також: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ; голова Інформаційного відділу УПЦ; благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; голова Адміністративного апарату Київської Митрополії; голова Синодального відділу «Місія “Церква і культура”», секретарі по м. Києву та Київської єпархії; перший проректор Київської духовної академії і семінарії; регент хору КДАіС; проректор Київської духовної академії з науково-богословської роботи.

Затвердили проведення ряду урочистих заходів з нагоди ювілею:

1) 27 травня 2015 року — конференція, присвячена 1000-річчю преставлення Рівноапостольного великого князя Володимира (організатор— Київська духовна академія).
2) З травня по липень 2015 року провести Всеукраїнський хресний хід з мощами Рівноапостольного великого князя Володимира по єпархіях Української Православної Церкви, організувати збір благодійних пожертв, які, по завершенню хресного ходу, передати постраждалим під час військових дій на Сході України.
3) 27 липня 2015 року — молебень біля пам’ятника Рівноапостольному князю Володимиру.
4) 28 липня 2015 року — Божественна Літургія на Соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Також заплановано організувати закордоном виставки «Україна — край князя Володимира».

Священний Синод обрав суддів Церковного Суду Української Православної Церкви

Відповідно до рапорта митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора, голови Церковного Суду УПЦ, Священним Синодом було призначено на посаду судді Церковного Суду Української Православної Церкви таких Преосвященних:
1) митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія;
2) архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія;
3) єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета;
4) єпископа Ірпінського Климента, вікарія Київської Митрополії.

Заупокійні богослужіння у день Перемоги

Члени Синоду ухвалили 8-9 травня 2015 року в єпархіях Української Православної Церкви провести заупокійні богослужіння та пам’ятні заходи з нагоди Дня Перемоги, а також молебні за мир в Україні та за захисників Вітчизни.

9 травня о 12:00 за київським часом в усіх єпархіях Української Православної Церкви здійснити заупокійний передзвін в пам’ять про загиблих під час Другої світової війни.

У ЄПАРХІЯХ УПЦ БУДУТЬ СТВОРЮВАТИСЯ ЦЕНТРИ ДУХОВНОЇ ПІДТРИМКИ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКІВ АТО

synod010415_4Священний Синод Української Православної Церкви рекомендував всім єпархіям створити центри духовної підтримки та реабілітації учасників бойових дій на Сході України.

Таке рішення було прийняте після обговорення звіту Голови Синодальному відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань протоієрея Владислава Діханова, в якому він розповів про організацію комплексної соціальної допомоги учасникам АТО та всім постраждалим внаслідок бойових дій на Сході України.

Священний Синод поклав на Синодальний відділ з соціально-гуманітарних питань обовʼязок координувати роботу єпархіальних центрів духовної підтримки та реабілітації учасників бойових дій на Сході України.

Священний Синод обрав нового єпископа

Під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 1 квітня 2015 року його членами був розглянутий рапорт Преосвященного митрополита Черкаського і Канівського Софронія про призначення вікарного єпископа Черкаської єпархії.

Рішенням Священного Синоду вікарієм Черкаської єпархії з титулом – Єпископ Золотоношський, був обраний архімандрит Іоанн (Вахнюк), клірик Черкаської єпархії.

Нові монастирі

synod010415_3Під час засідання Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив утворити подвір’я Городницького Георгіївського ставропігійного чоловічого монастиря в м. Новоград-Волинському; чоловічий монастир на честь Піщанської ікони Божої Матері Ізюмської єпархії Української Православної Церкви (м. Ізюм Харківської області); чоловічий монастир на честь святого рівноапостольного князя Володимира Мукачівської єпархії Української Православної Церкви (с. Сухий Великоберезнянського району Закарпатської області); чоловічий монастир на честь Преображення Господнього Джанкойської єпархії Української Православної Церкви — на місці парафії Спасо-Преображенського кафедрального собору (смт. Роздольне Роздольненського району АР Крим, вул. Південна, 15). Відповдідно — прийняти та зареєструвати Статути утворених монастирів.

Також рішенням членів Синоду відтепер Свято-Троїцький чоловічий монастир Мукачівсько-Ужгородської єпархії Української Православної Церкви у підпорядкуванні Хустської єпархії Української Православної Церкви, а Свято-Скорбящинський жіночий монастир та чоловічий монастир на честь преподобного Сергія ігумена Радонезького Луганської єпархії Української Православної Церкви — у підпорядкування Сєверодонецької єпархії Української Православної Церкви. І відповідно ухвалено прийняти та зареєструвати у новій редакції Статути цих обителей.

Окрім того, члени Синоду УПЦ, заслухавши інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про ліквідацію ставропігії жіночого монастиря на честь святої великомучениці Варвари Української Православної Церкви (м. Кагарлик Кагарлицького району Київської області), благословили ліквідувати ставропігію цього жіночого монастиря і передати його у підпорядкування та канонічне управління єпархіального архієрея Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви. А тому змінити назву на — «жіночий монастир на честь св. вмц. Варвари Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви».

ЖУРНАЛИ ПОВНІСТЮ >>>

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.