На Архієрейському Соборі у Москві розглянуть важливі питання сьогодення

0
370
Храм Христа Спасителя

Храм Христа СпасителяЗ 2 по 5 лютого 2013 року в Москві в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя пройде Архієрейський Собор Руської Православної Церкви. На Архієрейський Собор зберуться понад 280 архієреїв (правлячих та вікарних) з 247 єпархій Руської Православної Церкви Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також країн далекого зарубіжжя, в яких є єпархії Руської Православної Церкви.
На порядок денний Архієрейського Собору будуть винесені документи, розроблені в рамках Міжсоборної присутності (журнал № 111 засідання Священного Синоду від 25-26 грудня 2012 року):
«Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі» (у чотирьох варіантах);
пропозиції щодо змін у Статуті Руської Православної Церкви у зв’язку з уточненням повноважень Помісного й Архієрейського Собору та «Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»;
«Про позицію Церкви у зв’язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»;
«Позиція Руської Православної Церкви щодо реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»;
«Позиція Руської Православної Церкви щодо актуальних проблем екології».
Додатково до цих документів, рішенням Священного Синоду від 30 січня 2013 року на розгляд Освященного Собору винесено такі проекти:
проект Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей;
проект змін та доповнень до Статуту Руської Православної Церкви у зв’язку з рішеннями, прийнятими Священним Синодом у 2011-2012 роках, а також у зв’язку з дорученнями за підсумками Архієрейського Собору 2011 року.
У перший день роботи Собору з основною доповіддю про життя й діяльність Руської Церкви до Собору звернеться Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.
Наступними днями єпископи обговорять зазначені вище документи, а також інші актуальні питання поточного життя Руської Православної Церкви. Засіданням Собору передуватимуть служіння Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя.
Попередній Архієрейський Собор Руської Православної Церкви відбувся 2-4 лютого 2011 року в Москві в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Ваш коментар: