Православна молодь с. Дулово у супроводі священика Володимира Лембей відвідала Почаївську Лавру

0
3344

Біля Святих воріт зустріла нас писана на стіні ікона Пресвятої Богородиці у вогняному стовпі, як і благоволила Вона вперше з’явитися на Почаївській горі і залишити на скелі слід своєї правої стопи на віки.

Увійшовши до Успенського храму в очах кожного з нас було помітно радість. Праворуч, за невеликою латунною огорожею біля першої колони знаходиться відбиток стопи Божої Матері. Над стопою, подібно стародавньому вівтарю, ковчег з шовковим платом. На платі – зображення стопи Богородиці, а за ним на стіні відлите з бронзи, прикрашене золотом і сріблом барельєфне зображення явища Богоматері. Під ковчегом на камені знаходиться слід самої стопи, що виділяє краплини святої цілющої води. Прочани п’ють і беруть із собою благодатну воду, яка не один раз зцілювала від душевних і тілесних недуг. Тож і ми з нетерпінням чекали благоговійного прикладання до святині.

Опісля, ми помолилися біля спущеної Чудотворної Ікони Божої Матері та приклониkися її образу. Розміщена Вона над Царськими вратами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровим дорогоцінним камінням, кіоті. Перед цією святинею читався Акафіст, який читається тричі на день: після Утрені, після Літургії і після Вечірні. Завжди на цих Акафістах багато людей. І хоча в день нашої паломницької поїздки було прохолодно та йшов дощ, людей все ж таки було чимало.

У Почаївській Лаврі, у тому ж Успенському Соборі, зберігається й друга Ікона Божої Матері, що зветься Почаївською. Вона теж є чудотворною, про що свідчать милиці на стіні поблизу ікони, залишені зціленими людьми та безліч переказів про чудеса. І ми теж, просили зцілення та спасіння для себе та свої близьких зі страхом Божим торкаючись вустами цілющого образу.

Далі, отець Володимир повів нашу групу до нетлінних мощей Преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, де всі ми побували у печері Іова.

Наступним місцем захоплюючих вражень став Преображенський собор. Наздвичайно цікава архітектура й розспис собору. Розпис весь зроблений мозаїкою.

Однак, позитивні враження на цьому не закінчились, адже попереду нас чекав смачний обід та купання в цілющому джерелі Святої Праведної Анни і відвідання Кременецького жіночого монастиря, куди ми і відправились.

Після повернення додому, всі з нетерпінням чекали зустрічі з рідними та друзями, щоб чим швидше розповісти про чудесні святині Тернопільської землі, тим самим укріпити в них православну віру.

Христос Воскресе!

ієрей Володимир Лембей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.