Мощі святих

Мощі святих Божих угодників, прославлених на Закарпатті

1. Мощі преподобного Алексія Карпаторуського знаходяться у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш Хустського р-ну.

2. Мощі преподобного Іова Угольського знаходяться у Свято-Димитрівському храмі с. Мала Уголька Тячівського р-ну

[tabs]

[tab title=”Прп. Алексій Карпаторуський”]

прп. Алексій Карпаторуський

В історії православної церкви на Закарпатті ХХ ст. світлою ниткою проходить ім’я архімандрита Олексія (Кабалюка). За благословенні труди, спрямовані на відродження та утвердження православ’я у краї в 2001 р. його було причислено до лику місцевшанованих святих.

В українській та зарубіжній історіографії постать архімандрита Олексія завжди викликала жвавий інтерес. На теперішній час нам є доступними десятки публікацій, присвячених окремим аспектам діяльності закарпатського подвижника. На жаль, ще не має узагальнюючої праці про життя архімандрита Олексія. У зв’язку з цим, ми спробуємо заповнити деякі „білі плями” в його біографії. Стосовно історіографії проблеми, то найбільш цінні публікації про життя та діяльність архімандрита Олексія (Кабалюка) з’явилися у першій половині ХХ ст. Серед них слід відзначити книгу афонського ченця Денасія Пантелеймонівського, яка була видана в 1913 р. у типографії Казанської Амбросіївської жіночої пустині Калузької губернії. У книзі описано важливі події в життя о.Олексія – прийняття православ’я на Афоні, контакти з афонськими ченцями-русинами, паломницькі мандрівки християнськими святинями [1]. Федір Аристов у праці „Карпато-русскіе писатели” також високо оцінює його діяльність на користь православ’я [2]. Однак Ф. Аристов навів ряд помилкових фактів (напр. про вступ до уніатського монастиря в „Кишъ-Баранья”), які були сприйняті окремими дослідниками (К.Фролов) за реальність.

Читати далі….

[/tab]

[tab title=”Прп. Іов Угольський”]

прп. Іов Угольський

Преподобний Іов (в миру Іван Георгійович Кундря) народився 18 травня 1902 р. в с.Іза Хустського р-ну в багатодітній сім’ї Георгія Кундрі та Анни Мадяр. В їхній сім’ї було п’ятеро братів та три сестри. Народився Іван якраз в той час коли на Закарпатті відроджувалось Православ’я  Разом із братом Георгієм, Іван активно слідкує за православним рухом та старається допомагати дорослим в боротьбі за віру предків, так як угорська влада переслідувала православних.

З раннього дитинства Іван став проявляти палке бажання до подвижницького життя. Як він сам оповідав, у 1915 році в с. Ізу прибув із Мараморош-Сиготу (нині місто на території Румунії) ієромонах Амфілохій. За те, що він, під час свого перебування на Закарпатті, таємно звершував православне богослужіння, угорська влада почала його переслідувати, із-за чого йому приходилось переховуватися. Притулком у таких випадках стало сімейство Кундрі, в помешканні якого і укривався православний священик, а майбутній подвижник Іван, разом із братом, носив йому їжу. Ієромонах Амфілохій, від аскетичних трудів та духовних випробувань, був настільки виснажений, що увесь аж світився благодаттю. Благодаттю світився і великий священицький наперсний хрест на грудях ієромонаха. Цей хрест здавався їм самим найдорогоціннішим, що лиш може бути на світі.

Читати далі….

[/tab]

[/tabs]