Церковна школа с. Богдан

0
362

                              БОГДАНСЬКА НЕДІЛЬНА ШКОЛА

       При свято-Різдва Богородичному храмі в с.Богдан, Рахівського району з благословення митрополита Хустського і Виноградівського МАРКА вже багато років діє Недільна школа.

     Основна програма нашого навчання – це вивчення Закону  Божого, історію Церкви, ази церковнослов’янської мови. Ведеться додаткова робота; учні відвідують богослужіння, здійснюють паломницькі поїздки, беруть участь у житті парафії,  хлопці прислуговують іподіяконами, а дівчатка в храмі допомагають віруючим після причастя, та в роздачі (дорички) антидору, теплоти, а також підготовляють водичку свічки, прибирають кімнату  для хрещення маленьких діточок, а за межами храму, трудяться в трапезній для нужденних сестрами милосердя.

          Основним напрямком  роботи Недільної школи є духовно-моральне та естетичне виховання дітей, розвинути творчі здібності й виховати соціальну компетентність, а найголовніше – навчити дітей любити Бога та ближніх.

Школа дає можливість тим  які відвідують храм тільки на великі свята, стати ближчими до Церкви, стати воцерковленими та практикуючими православними християнами.         

Сьогодні молодь особливо гостро потребує духовного виховання, тому завдяки Недільній школі хлопці та дівчатка самі  отримують основи християнського віровчення, і прививають цю любов до неї своїм одноліткам, а це і є нашим вкладом та турботою про майбутнє наших дітей.

     При школі діє гурток хорового співу, ручної праці, кулінаріїі т.д.

Протягом року у школі відбуваються різноманітні культурні та просвітницькі заходи:

– Різдвяні, Великодні, та  до Святого Миколая, концерти;

– паломництва та екскурсії;

Допомагає нам в цьому молодий, але досвічений  вчитель Богданської ЗОШ Ретізник Орися Імбрівна.

     Учні Недільної школи  постійно беруть активну участь у богослужінні біля обеліску села і моляться за охоронців та пострадавших за Україну в часи гоніня.

    Церква живе і завжди житиме. Але тим сильніша держава, громадяни якої дбають і примножують те, що здобуто віками. Церква – місце Справедливості і любові…

   В цьому році наші учні на Різдво Христове славили Христа, за це їх парафіяни обдаровували подарунками  та ще й грошовими винагородами за які вони тепер в липні місяці відвідали святі місця: Почаївську Лавру, Немирівський Свято-Троїцький жіночий монастир у Віннницькій області, Свято-Преображенський монастир в Хмельницькій єпархії  (там де колись був хрещений Блаженіший митрополит ВОЛОДИМИР (Сабодан),та ще багато монастирів в Одеській області. В Одесі ми відвідали багато й інших культурних історичних місць: знаменитий національний театр опери й балету, Деребасовську, морський порт міжнародного значення,  Потьомкінську лесніцу, та багато інших цікавих місць, але звичайно одним із приємних місць це чорне море…

    Поверталися додому діти загартованими духовно та фізично. Незабутня поїздка вдалася на славу. Учасники поїздки дякували Богу за неї. А Богданські  парафіяни дякують Богу за плідну дію Недільної школи.

авт. прот. Володимир Руснак

фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.