У Хустській Єпархії відкрився новий скит

0
2580
Скит у с. Велятино
Скит у с. Велятино
Скит у с. Велятино
Скит у с. Велятино

З давніх давен Закарпатська земля славилася подвижниками благочестя. Багато монастирів які знаходяться на закарпатській землі є тому свідчення. Багато монахів і монахинь що проживали і проживають у
монастирях, трудилися і трудяться на святій Христовій ниві несучи послух труда і молитви. Є й такі монахині та монахи про яких ми знаємо дуже мало. Три кілометри від села Велятино, Хустського району, в урочищі «Тераса», зі слів старожилів, проживали монахині, які трудилися в молитві, і залишивши все віддали себе Богу в послух.

В 2000 році житель с. Велятино Пантелемон Попович поселився на місці, де за переказами жили монахині та з Божою допомогою почав відроджувати святиню. За підтримки місцевих жителів збудували капличку, потім добудували до каплиці Храм, а також збудували корпус для братії монастиря. Божа милість і любов до роду чоловічого безмежна.

З благословення Високопреосвященійшого МАРКА архієпископа Хустського і Виноградівського 12 лютого 2013р. був відкритий скит в честь трьох святих Василія Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоустого, від св. Троїцького монастиря с. Городилово. На відкриття скиту з’їхалося багато вірників Христової Церкви.

Святкову літургію очолив архм. Ісаакій (Чаклей) настоятель св. Троїцького чоловічого монастиря, йому співслужили багато духовенства Хустської та Мукачівської єпархій. Також зібралося багато православного люду, які приїхали із різних районів нашої області. На відкриття приїхали монахині св. Успенського жіночого монастиря с. Угля, Тячівського району. Відкривателем і скитоначальником є ігумен Вонифатій (Гланер).

У скиту проводяться божественні літургії у недільні та святкові дні, а також щосереди і щопятниці. По четвергах та суботам о 13:00 київ. час. читаються акафісти.

прот. Георгій Деда

[nggallery id=93]

Ваш коментар: