Пасхальне послання

Високопреосвященнішого Марка,
Митрополита Хустського і Виноградівського,
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву, чесному іночеству,
та всім вірним чадам Хустської Єпархії
Української Православної Церкви

Возлюблені у воскреслому Господі отці, брати та сестри!
Христос Воскрес!

Вітаю Вас з Днем Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа – Пасхою Христовою!

У своєму воскресінні Господь наш Іісус Христос разом із людською природою відкриває нам Свою божественну природу. Якщо під час земного життя Спасителя тільки деякі з людей змогли побачити Його як Сина Божого, то після Його воскресіння кожна людина може долучитися до радості Божественної Любові у Христі. Адже, Син Божий став таким як ми – справжньою Людиною – і в цьому проявив Свою жертовну любов до нас, ставши Жертвою за нас. Господь зійшов у саме пекло, щоб ми мали можливість ввійти у саме Небо!

У День після суботи жінки-мироносиці рано-вранці прийшли до гробу Спасителя, щоб віддати останні почесті Його бездиханному Тілу, котре тільки днем раніше з поспіхом поховали у печері. Та, не побачивши Тіла Господа на погребальному камені, спочатку здивувалися, але потім отримали дуже радісну звістку від ангела: немає живого серед мертвих, немає в гробі Тіла Іісуса Христа тому, що Він воскрес! Він – живий!

Воскреслий Господь і Сам явився спочатку Марії Магдалині, а потім і зібраним у одному місці своїм учням-апостолам. Звістка про радісну подію розійшлася спочатку серед учнів, а потім і серед інших людей. Радість наповнила серця тих, хто любив Господа всім серцем. І цю радість передають з покоління у покоління, виголошуючи радісно «Христос воскрес!» Ця звістка спонукає нас до змін в першу чергу у собі. Адже, «нині Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних» (1 Кор. 15:20), а це говорить що за першим воскреслим Христом воскреснемо і ми!

Так, у Святому Письмі вказано на шість випадків воскресіння із мертвих, три з яких були ще у часи Старого Завіту, а новозавітні трапилися також до воскресіння Іісуса Христа. Однак сьогоднішня радість більша, адже тільки Господь воскрес у безсмертному тілі, а всі попередні залишалися такими ж смертними, якими вони були до воскресіння. Христос первісток – перший – воскреслий у Тілі новому. Він легко являється жонам-мироносицям, апостолам у закритій кімнаті, двом подорожуючим у Еммаус, але при цьому апостол Фома разом з усіма апостолами впевнилися у тому, що тіло воскреслого Спасителя є справжнім!

Отже, відкинемо сьогодні всякий смуток та печаль, адже Господь дарує нам радість Свого воскресіння та тверду надію на вічне життя! Спішімо і ми у храми Божі, щоб разом піднести подяку Богу за Його любов та за милість, яку Воскресший Господь Іісус Христос посилає всім нам! Нехай через взаємне прощення гріхів один одному наша радість про Воскресіння стане справжньою та об’єднає нас навколо Спасителя!

Христос Воскрес!
МАРК
Митрополит Хустський і Виноградівський

Пасха Христова
2017 рік
м. Хуст

Add Comment

Click here to post a comment

Ваш коментар:

Календар богослужінь

  • 18 Лютий, Неділя - м. Хуст, Кафедральний собор

  • 19 Лютий, Понеділок - Канон прп. Андрія Критського м. Хуст, Кафедральний собор

  • 20 Лютий, Вівторок - Канон прп. Андрія Критського 16:00 - с. Синевир 18:00 - Міжгіря

  • 21 Лютий, Середа - м. Хуст, храм Нерукотворного Спаса. Літургія Передосвячених Дарів. Канон прп. Андрія Критського с. Липша, Монастир

  • 22 Лютий, Четвер - Канон прп. Андрія Критського. с. Чумалево, монастир

  • 23 Лютий, П’ятниця - с. Забрідь, Монастир. Літургія Передосвячених Дарів

  • 24 Лютий, Субота - м. Хуст, Нерукотворного Спаса

  • 25 Лютий, Неділя - м. Хуст, Кафедральний собор

  • 28 Лютий, Середа - м. Хуст, Кафедральний собор. Літургія Передосвячених Дарів

  • 04 Березень, Неділя - с. Підплеша

%d блогерам подобається це: