Пасхальне послання

Високопреосвященнішого Марка,
Митрополита Хустського і Виноградівського,
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву, чесному іночеству,
та всім вірним чадам Хустської Єпархії
Української Православної Церкви

«Бо так полюбив Бог світ,
що віддав Сина Свого Єдинородного,
щоб усякий, хто вірує в нього, не загинув,
а мав життя вічне» (Ін. 3:16)

Возлюблені у воскреслому Господі отці, брати та сестри!
Христос Воскрес!

У ці пасхальні дні, прославляючи воскреслого Господа, ми підносимо Йому хвалу, та відчуваємо наскільки великою до нас є любов Божа! Через цю любов Син Божий став Сином Людським, страждав, переніс смерть на Хресті та, зруйнувавши панування смерті, воскрес. Все це Він зробив заради нас! Любов Спасителя надихає нас мати таку ж любов до своїх ближніх та є, одночасно, нашим натхненням до того, щоб позбавитися від ненависті та всього злого заради вічного життя з Ним.

З часу, коли перший Адам впав у гріх, люди унаслідують пошкоджену гріхом природу. Щоб це виправити, зцілити, Іісус Христос – Син Божий – стає «другим Адамом», родоначальником нового, оновленого, зціленого людського роду. «Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі ожиють» – запевняє нас апостол Павло (1 Кор. 15:22). Люди не могли самі себе зцілити – їхня надія була тільки на Бога, і Бог здійснив їхню мрію про повернення до вічного життя. Христос Воскрес! Він ожив силою Свого Божества! Він так само воскресить і всіх, хто вірує у Нього! Наше воскресіння таке ж реальне, як і воскресіння Спасителя світу! За це ми прославляємо Господа із дня в день. Пасха Христова – це доказ того, що Господь не покидає нас, а, навпаки, йде нам на зустріч!

Господь – наш помічник у справі становлення на ноги праведності, у цілісній переміні для життя вічного. Тільки з Його допомогою ми зможемо розпочати нове життя у оновленому благодатному стані. Сьогоднішня радість Воскресіння Спасителя є натхненням для тих, хто ще не розпочав шлях переміни на краще. Якщо ще хтось не розпочав життя у Христі, то сьогодні найкращий день, щоб зробити перші кроки з радістю у серці та з молитвою на вустах.

Пасхальні торжества завжди підносять наш християнський дух, допомагають нам знаходити надію та стверджуватися в християнській жертовній любові. Святитель Іоанн Златоуст пише, що Господь не тільки переміг смерть, але й саму назву смерті змінив: тепер вона називається «спокоєм» та «сном».

Возлюблені всечесні отці, дорогі у Христі брати і сестри! Щиро вітаю Вас з торжеством радості, торжеством віри, торжеством нашого спасіння – Пасхою Христовою! Нехай сьогоднішня наша радість стане для нас початком життя в оновленому дусі! Воскресіння Христове нагадує нам про необхідність мати любов між собою, адже Бог є Любов (1 Ін: 4:8) і, щоб перебувати з Ним, нам необхідно бути сповненими любові до Бога і до свого ближнього (Лк. 10:27). Нехай наші серця наповнюються всепрощаючою любов’ю, щоб ми могли один одного обійняти та привітати з радістю словами «Христос Воскрес!»

Христос Воскрес!
МАРК
Митрополит Хустський і Виноградівський

Пасха Христова
2018 рік
м. Хуст