Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації

0
2930

          Відкритий лист редактору районної газети “Зоря Рахівщини”

                    Шановний Михайле ЮРАЩУК !

 У зв’язку з публікацією на першій сторінці районної газети “Зоря Рахівщини” Вашої статті “Коктейль Молотова” уже в центрі Європи”, релігійна громада Свято-Успенського храму села Ділове Української Православної Церкви просить опублікувати наш відкритий лист до Вас у повній редакції.

Ми звертаємося до Вас, як поважної людини, фахівця своєї справи, але через хибне розуміння щодо вчення і покликання Православної Церкви, головою якої є Христос, а також через погану інформованість про факти підроблення окремих документів, на підставі яких було прийнято рішення суду першої інстанції на користь новоствореної релігійної громади Православної Церкви України села Ділове, Ви зайняли позицію людини, яка користуючись службовим становищем, публічно дає особисту необ’єктивну оцінку офіційному Києву і тим, хто ім’ям України зобов’язаний дбати про букву закону, дезінформує громадськість про конфліктні події у селі Ділове із Російською Православною Церквою, якої насправді в Діловому немає, і розпалює релігійну неприязнь.

Давайте говорити правду! Свято-Успенський храм у селі Ділове ніколи не належав новоствореній релігійній громаді Православної Церкви України. Він був побудований мешканцями села Ділове, вірниками Української Православної Церкви без будь-якої допомоги Росії, Москви або держави, тому говорити про “законне повернення” зазначеного храму новоствореній релігійній православній громаді Православної Церкви України – неправдиво. По суті, події виникли внаслідок спроби відібрати храм у законної громади Української Православної Церкви і передати його новоствореній громаді Православної Церкви України.

Щодо виконання рішення суду також необхідно внести ясність.

По-перше, суд зобов’язав особисто настоятеля храму передати храм православній громаді Православної Церкви України села Ділове.

У жодному документі не зазначено, що власником храму є настоятель. Власником храму являється релігійна громада Української Православної Церкви села Ділове, тому таке рішення законним шляхом виконати неможливо і писати про нейтралітет правоохоронців, як пасивність у ставленні до їхніх законом визначених прав – неетично!

По-друге, зазначені рішення суду першої інстанції та апеляційного суду перебувають на розгляді Вищого Адміністративного суду України, в якому відкрито касаційне провадження про скасування таких судових рішень.

На даний час із 2019 року у Рахівському районному суді знаходиться позов релігійної громади Свято-Успенського храму села Ділове Української Православної Церкви щодо скасування протокольних рішень про перехід релігійної громади Свято-Успенського храму села Ділове у іншу конфесію, як таке, що було прийнято з порушенням законів України, але розгляд справи призначено лише на березень 2021 року.

Разом з тим, ставимо Вас до відома, що наші релігійні потреби полягають у спасінні душі через покаяння і благодатні таїнства, які звершуються в Українській Православній Церкві, предстоятелем якої є Блаженнійший Митрополит Онуфрій і яка не заборонена законами України. Ми свідомо зробили свій вибір і реалізували своє право на віросповідання, яке закріплено у Конституції України.

Ми не займаємося політикою, не звинувачуємо і не засуджуємо нікого у виборі іншого віросповідання.

А так, як Православна Церква нас учить любові і добру, кидати “коктейль Молотова” справа не нашого духу. Такі дії ми не підтримуємо.

 

З повагою.

Голова парафіяльної

ради релігійної

громада Свято-Успенського храму

села Ділове Української

Православної Церкви                                    Петрецький Іван Васильович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.