Архієрейське богослужіння у Cвято-Покровському храмі Великобичківського благочиння

0
2360
Прот. Михаїл Ягнюк відзначив 60 річний ювілей

2 квітня 2017 року, в п’яту неділю святого Великого посту та в день пам’яті прп. Марії Єгипетської, у свято-Покровському храмі селища Великий Бичків, з Божого благословіння, відбулось Архієрейське богослужіння. З великою радістю митрополита Хустського і Виноградівського Марка зустрічали діточки, парафіяни, настоятель храму та благочинний Великобичківського округу митрофорний протоієрей Михаїл Ягнюк, якому виповнилось 60 років.

Керуючому єпархією співслужили священослужителі Великобичківського округу та благочинний Сокирнянського округу митрофорний протоієрей Іоанн Левко. За богослужінням було звершено сугубу молитву за мир в Україні.

На малому вході з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівський, нагородив ювіляра орденом святителя Миколая, а митр. прот. Василія Піпаша, настоятеля свято-Хрестовоздвиженського храму смт. Великий Бичків – права носіння другого хреста і ієрея Володимира Легача, настоятеля свято-Петро-Павлівського храму с.Стримба, возвів у сан протоієрея.

Після закінчення Літургії владика Марк звершив із священослужителями молебень, на який приїхали помолитись і попривітати отця Михаїла з ювілеєм – митрофорний протоієрей Іоанн Барна – Дубівський благочинний, та митрофорний протоієрей Михаїл Бонка – Тячівський благочинний, голова селищної Ради Йосип Михайлович Божук і багато багато гостей.

Після отпуста архіпастир виголосив прекрасну проповідь, сказавши, що «у цей день Православна Церква пропонує нам знову звернути свій духовний погляд на приклад виправлення великої грішниці, яка внаслідок щирого і глибокого покаяння стала великою праведницею ангелоподібної чистоти – преподобну Марію Єгипетську. Преподобна Марія, жила в середині V і на початку VI століття. Марії виповнилося лише дванадцять років, коли вона пішла зі свого будинку в місті Олександрії. Вільна від батьківського нагляду, молода і недосвідчена Марія захопилася порочним життям. Так 17 років Марія жила в гріхах, поки милостивий Господь не звернув її до покаяння.

За збігом обставин Марія приєдналася до групи прочан, які прямували до Святої Землі. Пливучи з паломниками на кораблі, Марія не переставала спокушати людей і грішити. Потрапивши в Єрусалим, вона приєдналася до прочан, які прямували в храм Воскресіння Христового. Люди широким натовпом входили в храм, а Марія біля входу була зупинена невидимою рукою і ніякими зусиллями не могла увійти в нього. Тут вона зрозуміла, що Господь не допускає її увійти у святе місце за її нечистоту. Охоплена жахом і почуттям глибокого покаяння, вона стала благати Бога пробачити гріхи, обіцяючи докорінно виправити своє життя. Побачивши біля входу в храм ікону Божої матері, Марія стала просити Богоматір заступитися за неї перед Богом.

Після цього вона відразу відчула в душі просвітлення і безперешкодно увійшла в храм. Марія виконала свою обіцянку змінити своє життя. З Єрусалиму вона пішла в сувору і безлюдну Йорданську пустелю і там майже півстоліття провела в самоті, у пості і молитві.

Старець Зосима, який жив у Йорданському монастирі святого Іоанна Предтечі, промислом Божим зустрівся в пустелі з преподобною Марією, коли та вже була глибокою старицею. Він був вражений її святістю і даром прозорливості. Розлучаючись із Зосимою, преподобна Марія попросила його через рік знову прийти в пустелю, щоб причастити її.

Старець у призначений час повернувся і причастив преподобну Марію Святих Таїн. Прийшовши в пустелю ще через рік у надії бачити святу, він вже не застав її в живих. Зосима поховав тіло святої Марії там у пустелі, у чому йому допоміг лев, який своїми кігтями вирив яму для поховання тіла праведниці. Це було приблизно в 521 році».

Після проповіді Владика Марк попривітав отця настоятеля з 60-річчям від Дня народження, після чого було виголошено многоліття і з великою радістю та благословінням Божим всі розійшлись по домівках, славлячи Бога, якому є слава на віки вічні.

Автор та фото: Благочинний Великобичківського округу – митрофорний протоієрей Михаїл Ягнюк, настоятель свято-Покровського православного храму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.