Розкрито наклеп “єпископа” Віктора Бедя стосовно парафіян села Тересви

0
3728

бедьовщина17 лютого 2016 року на сайті розкольницької єпархії УАПЦ, якою керує «єпископ» Віктор Бедь, була опублікована наклепницька стаття про нібито перешкоджання священиками Української Православної Церкви діям «вірників УАПЦ» у селі Тересва Тячівського району. Бедь вказує на те, що люди «перейшли до лона відродженої прабатьківської УАПЦ», за що їх, нібито, «Московські попи погрожують та залякують… та відверто їх тероризують». Інформація, яку оприлюднив сайт Бедя не відповідає дійсності.

Насправді, як вияснилося у процесі розгляду цього питання Хустською єпархією, ніхто з членів парафії УПЦ села Тересви не переходив під омофор «владики» Віктора Бедя. Священики нікому не погрожували, не залякували і не тероризували. Зі сторони священиків таки мали місце відвідини СВОЇХ парафіян, а не парафіян «УАПЦ». За своїх парафіян вони, як священики, відповідають перед Богом і як справжні пастирі виконували свої пастирські обов’язки. УАПЦ неканонічне, розкольницьке формування, і, звичайно, коли поступила інформація про нібито перехід до них парафіян УПЦ, священики відвідали своїх парафіян, щоб дізнатися про причини переходу, якщо такий мав місце.

При розгляді справи було виявлено, що Віктор Бедь повівся повністю некорректно і вирішив обманним шляхом заволодіти підписами десяти парафіян УПЦ, щоб у селі, з якого він родом, бодай як зачепитися своєю присутністю.

Що сталося і як справи насправді

Віктор Бедь звернувся з листом до сільського голови, чи той не був би проти, щоб на території села була організована громада УАПЦ з належністю до єпархії, якою керує сам Віктор Бедь. У письмовій відповіді «владику» Віктора офіційно повідомили про те, що громада села не може погодитися на таку пропозицію, адже у селі немає вірників УАПЦ.

Однак, через деякий час на сільську раду поступають папери із списком 10 (десяти) чоловік, які нібито готові заснувати нову парафію у Тересві. Поскільки були вказані Прізвища та імена парафіян УПЦ, священики зустрілися з ними, щоб самим дізнатися, чи то правда, адже Віктор Бедь вже пробував і у Мукачівській єпархії «переводити» під свій омофор парафії, але кожного разу тільки неправедним шляхом, тобто шляхом обману.

Насправді ніхто з парафіян УПЦ не перейшов до Віктора Бедя, а список «десятки» – двоє з них взагалі живуть у Свалявському районі, а двоє планують виїздити з села. Інші шестеро, коли дізналися, що їх обманули, написали заяви про відкликання своїх підписів. Копії цих шести заяв є в Хустській єпархії.

Яким способом пройшов обман Бедя

Віктор Бедь, або хтось із його оточення, вмовили десятьох жителів поставити свої підписи, які начебто необхідні для будівництва каплички. Коли ж підписи було отримано, виявилося, що вони «хочуть» організувати розкольницьку парафію.

Дізнавшись про те, що їх використали, шестеро з 10 написали заяви-відмови. Оскільки, як вияснилося, папери не відповідали дійсності так як підписи були отримані шляхом обману, сільська рада відмовила у реєстрації розкольницької парафії УАПЦ.

Це чомусь обурило «єпископа прабатьківської церкви» Віктора Бедя і у статті «Представники Московського Патріархату на Закарпатті, стали на шлях відкритого злочину, погрожуючи та залякуючи вірних Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» на сайті своєї структури обзиває священнослужителів Хустської єпархії УПЦ, а також саму Українську Православну Церкву. Крім того, він, як адвокат у минулому, вже й статтю підібрав, куди бажає «підігнати» дії місцевих священиків УПЦ як протизаконні. Цікаво, з якого часу відвідини священиком своїх же парафіян є протизаконними?

Отже

1. Сільська рада у листі повідомила «єпископа» Віктора Бедя про недоцільність відкриття парафії УАПЦ, так як у Тересві відсутні вірники УАПЦ

2. Не задовільнившись відповіддю, Віктор Бедь, обманним шляхом, нібито для будівництва каплички, збирає підписи 10-х парафіян УПЦ, шестеро з яких письмово відкликали свої підписи через введення їх і оману самим «єпископом» Віктором. Крім цих шести, двоє підписаних взагалі не проживають у Тересві, а двоє планують виїздити з села.

3. Священики Хустської Єпархії УПЦ відвідали своїх парафіян і вияснили, що підписи вони поставили не з метою організації нової розкольницької парафії, а для будівництва каплички.

4. Хустська єпархія має копії шести заяв про відклик своїх підписів.

5. Віктор Бедь вирішив зайнятися прозелітизмом, який засуджують як православні так і католики. Він подає неправдиву інформацію у статті на сайті, обзиваючи священнослужителів та саму Церкву.

6. Такого священика як прот. Михайло Хареба, у Тересві взагалі ніколи не було. На сайті «Карпатської єпархії УАПЦ» він вказаний як настоятель.

Хустська єпархія повідомляє, що ніякого тиску на парафіян священики не робили, про що можуть засвідчити й самі парафіяни, підписами яких обманним шляхом заволодів «єпископ» Віктор Бедь. Ніхто з парафіян не перейшов в УАПЦ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.