Митрополит Марк бере участь у роботі Міжсоборної Присутності

0
3314

moscow529-30 січня 2015 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбувся пленум Міжсоборної Присутності Руської Православної Церкви, у взяв участь і Митрополит Марк, Хустський і Виноградівський. На відкритті Предстоятель РПЦ звернувся до членів Міжсоборної Присутності зі вступним словом, у якому, зокрема, підкреслив важливу роль Присутності у сприянні загальноцерковному управлінню та закликав учасників цього зібрання до активної участі у дискусіях.

Після затвердження програми та складу робочих органів, члени Міжсоборної Присутності розпочали розгляд документу «Про участь вірних у Євхаристії» (про підготовку до Святого Причастя). Також протягом двох днів учасники обговорювали важливі документи «Освітня концепція Руської Православної Церкви», «Церква й культура», «Церква та економіка в умовах глобалізації».

За підсумками обговорення документ «Про участь віруючих у Євхаристії» буде переданий на розгляд Архієрейської Наради, що відбудеться в Москві 2-3 лютого ц.р.; три інших документи, з урахуванням зроблених на пленумі зауважень, були передані до профільних комісій Міжсоборної Присутності для продовження роботи в розширених робочих групах із залученням інших членів Присутності.

На сьогодні до складу Міжсоборної Присутності входить 159 кліриків, серед яких і правлячий архіпастир Хустської єпархії Митрополит Хустський і Виноградівський Марк та ще декілька представників УПЦ і 34 мирянина.

Довідка

Міжсоборна Присутність — це діючий у періоди між проведенням Помісних і Архієрейських Соборів дорадчий орган Московського Патріархату, до завдань якого входить підготовка рішень, що стосуються найбільш важливих питань внутрішнього життя та зовнішньої діяльності Руської Православної Церкви. До компетенції Міжсоборної Присутності належать питання богослов’я, церковного управління, церковного права, богослужіння, пастирства, місії, духовної освіти, релігійної освіти, дияконії, взаємин Церкви й суспільства, Церкви й держави, Церкви та інших конфесій і релігій. Порядок денний Міжсоборної Присутності визначає Помісний або Архієрейський Собор, Священний Синод, Патріарх Московський і всієї Русі.

За матеріалами Патріархія.ру

Митрополит Марк
Митрополит Марк на засіданні президіуму

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.