Митрополит Марк прийняв участь у засіданні Священного Синоду УПЦ

0
1569

14 березня 2018 року у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври пройшло перше у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Засідання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, секретар Священного Синоду УПЦ, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; тимчасові члени Синоду: митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем; архієпископ Львівський і Галицький Філарет; архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Члени Священного Синоду своїм рішенням (Журнал 1) висловити занепокоєння та зауважили, що дане кримінальне провадження з релігійним підґрунтям носить політичний характер і має на меті втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви. Вони констатували, що такими діями запроваджується нова схема у вигляді кримінального переслідування релігійної спільноти за те, що вона в своїй діяльності керується священними канонами та правилами, згідно з якими в Церкві не задовольняються потреби осіб з інших релігійних спільнот.

Також було наголошено, що, відповідно до міжнародного права, держава не має права порушувати автономію релігійної спільноти та у будь-який спосіб втручатись у її внутрішні справи. Релігійна спільнота самостійно визначає порядок та спосіб здійснення або не здійснення обрядів над особами з інших релігійних спільнот.

Синод вважає, що дане кримінальне провадження підлягає закриттю, оскільки представники Запорізької єпархії Української Православної Церкви діяли відповідно до законодавства України та на підставі канонів Святої Православної Церкви.

Спираючись на канони Святої Православної Церкви, керівний орган УПЦ підтвердив, що церковні Таїнства та обряди можуть звершуватися виключно над членами Церкви. А членство в Церкві отримується шляхом вільного прийняття Таїнства Хрещення.

Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про обрання двох нових єпископів.

Розглянувши рапорти митрополита Тульчинського і Брацлавського Іоанафана та митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія про призначення вікарних єпископів для єпархій, які вони очолюють, Священний Синод УПЦ ухвалив вікаріями архімандрита Сергія (Аніцоя) та архімандрита Пимена (Воята).

Архімандрит Сергій (Аніцой Сергій Леонідович), секретар Тульчинської єпархії обраний єпископом Ладижинським, вікарієм Тульчинської єпархії (Журнал №5).

Вікарієм Рівненської єпархії, єпископом Дубенським, ухвалено бути архімандриту Пимену (Вояту Павлу Михайловичу), клірику Київської єпархії, викладачу Київської духовної академії (Журнал №6).

За матеріалами: news.church.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.