Паломники с. Велятино

0
713

По благословенню митрополита Хустського i Виноградiвського Високоприосвящейнішого Марка вiдбулась чергова, довгоочікувана поїздка учнів недільної школи Свято Іліїнського храму с.Велятино . Учні разом з батьками та прихожанами храму знову вирушили в далеку, довгоочікувану подорож, цього разу вже, до славетного міста Києва.
Як завжди перед виїздом помолившись отримали благословення священнослужителів Велятина: протоієрея о.Богдана Щербана та о.Міхея Довгінко, вирушили в путь .
Дорога стелилася серпантином. Проминаючи місто за містом, село за селом, роблячи кiлка хвилиннi зупинки i незчулися, як вже на свiтанку доїхали до столиці .
Повівав теплий ,літній вітерець де-не -де із –за хмари виглядало сонечко. Над Дніпром височіли золоті куполи, що створюють неповторне відчуття величі. Перша обитель куди завітали паломники була Києво –Печерська Лавра. Цього дня 23 липня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Антонія Печерського, де літургію очолив предстоятель нашої церкви, блаженніший митрополит Онуфрій. Після божественної лїтургії паломники відвідали Ближні і Дальні печери .
Наступною зупинкою подорожуючих став Іонівський Свято-Троїцький монастир. Стежка до монастиря протяглась через ботанічний сад. Навколо розстелились садові лабіринти . Захоплювало погляд рясне цвітіння троянд. Густий аромат квітів супроводжував нас до самого храму. Вже під вечір о.Богдан провів паломників до монастиря Китаєва Пустинь.Там розповів допитливим про жінку–чинця Досифею, могила якої знаходиться на території монастиря. На цій же території, паломники відвідали храм 12 Апостолів, де на той час звершувалося вечірнє уставне богослужіння. У храмі лунав тихий проникливий спів ченців, який огортав теплом і радістю душу. Помолившись, приклавшись до святинь вирушили до наступної, кінцевої зупинки цього дня, Свято -Покровського Голосіївського монастиря (Голосіївська Пустинь ), де паломники заночували. Мальовнича і затишна місцевість, навколо по території дуже багато різноманітних квітів, які і привели нас до усипальниці матушки Аліпії, що знаходиться під храмом в честь ікони Божої Матері «Живоносний істочник».
Наступного дня монастирські здвони закликали паломників до ранкової літургії. Після богослужіння подорожуючі рушили на екскурсію містом. Першочерговою зупинкою стала Набережна Дніпра біля монументу засновників Києва звідки відкрився чудовий краєвид на Дніпро. Далі заїхали в одне з найвідоміших місцевостей, парк Аскольдова Могила.
Щиро вдячні за таку чудову навчальну, духовно – насичену подорож протоієрею Богдану Щербану, а також організаторам поїздки Вовчок Н.П. та Клубей О.М. Нехай Господь оберігає Ваші сім’ї і воздасть Вам сторицею за ваші благі справи.

Автор М.Цифра.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.