Парафія УПЦ у селі Пилипець не припиняла своє існування після захоплення свого храму розкольниками

0
3382
Хустська єпархія
Хустська єпархія

23 серпня 2015 року відбулося захоплення храму Різдва Богородиці, що у с. Пилипець Міжгірського району шляхом обману людей та оперуванням негативними шаблонами та модними у наш час «ярликами». У деяких світських ЗМІ зараз ведеться активна медійна компанія з дискредитування УПЦ та її служителів. На жаль, до цього процесу долучаються й неканонічні православні структури, які з іншої сторони ніби пропонують «шляхи об’єднання» Православних Церков. Однак їхні дії свідчать скоріш про їхнє бажання у будь-який спосіб заволодіти майном парафії.

Саме такий випадок стався у селі Пилипець Міжгірського району, де голова парафіяльної ради з своїми прибічниками зібрали підписи проти того, щоб «платити Москві», а використали ці списки для перереєстрації парафії у власність УПЦ КП. До речі, самих парафіян храму під час його захоплення представниками УПЦ КП 23 серпня у храмі було дуже мало, що можна сказати, навіть, з фото, зробленими УПЦ КП. Пізніше люди, які усвідомили, що їх обманули, зібрали підписи за те, щоб залишитися у лоні Хустської єпархії УПЦ. 160 людей поставили свої підписи, щоб засвідчити своє бажання мати парафію УПЦ.

27 вересня 2015 року секретар єпархії протоієрей Іоанн Розман разом із сімома священиками та людьми, які допомагають їм під час богослужіння, приїхали у с. Пилипець, щоб разом з парафіянами, які не хочуть і ніколи не хотіли бути в УПЦ КП, висловити своє бажання молитися у храмі, котрий вони разом з настоятелем будували. Однак, як виявилося, храм уже дивним чином всього за один тиждень був обласною владою перереєстрований і відданий у власність УПЦ КП.

У своїй Офіційній заяві Закарпатська єпархія УПЦ КП називає людей «тітушками» та подає інформацію викривлено, використовуючи популярні зараз у політиці світські терміни. Хустська єпархія ніколи не була на стороні силових захоплень. 23 серпня, коли представники УПЦ КП насправді захопили храм Різдва Богородиці у с. Пилипець, Митрополит Хустський і Виноградівський Марк сам пішов у захоплений храм і, після розмов з присутніми у храмі, серед яких більшість людей були чужі, тихо пішов з храму. Однак, парафіяни Хустської єпархії УПЦ, які хочуть молитися у своєму селі, матимуть таку можливість. Хустська єпархія не залишить своїх парафіян без духовного окормлення.

Зараз УПЦ КП представляє ситуацію, ніби це міліція вборонила храм і передала назад УПЦ КП. Проте, присутні представники силових структур можуть підтвердити, що ніякої бійки не було. Натомість, була спроба розмови про належність храму, під час якої емоції людей були на грані.

Зараз 160 заявлених і готових відстоювати свої права на свій нашвидкуруч перереєстрований на УПЦ КП храм парафіян продовжують бути вірними чадами Української Православної Церкви і духовно окормлюються своїм настоятелем.

прот. Іоанн Розман

секретар Хустської єпархії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.