Чотирнадцята річниця прославлення прп. Алексія Карпаторуського
Чотирнадцята річниця прославлення прп. Алексія Карпаторуського
Чотирнадцята річниця прославлення прп. Алексія Карпаторуського

21 жовтня Хустська єпархія та все Правсолавне Закарпаття святкує день прославлення преподобного Алексія Карпаторуського – сповідника, апостола Закарпаття. У цей день у Свято-Миколаївська обитель с. Іза-Карповтлаш, де почивають всечесні мощі цього угодника Божого зустрічала багатьох священнослужителів та вірян з Хустської, Мукачівської єпархій, а також гостей з інших областей та монастирів.

Божественну літургію у день свято очолив Високопреосвященніший Марк, Митрополит Хустський і Виноградівський з сонмом духовенства. З Хуста та Ізи до преподобного прийшов хресний хід.

Ікона Карпаторуських святих
Ікона Карпаторуських святих

Після літургії владика Марк освятив новонаписану ікону Собору Карпаторуських святих, на якій зібрані угодники Божі, котрі проповідували Євангеліє Господнє у нашому краї та прославлені серед святих.

Під час хресного ходу в обителі священики несли мощі преподобного Алексія Карпаторуського та новоосвячену ікону Карпаторуських святих разом з іншими святинями.

Річниця прославлення прп. Алексія КарпаторуськогоУ кінці хресного ходу митрополит Марк подякував всім присутнім за прояв любові до апостола Закарпаття преподобного Алексія Карпаторуського, та закликав пам’ятати також про всіх святих землі нашої. У скорому часі, як сказав Високопреосвященніший митрополит Марк, з іконою Карпаторуських святих буде проведено хресний хід по Хустській єпархії. Іконописця, який написав ікону наших святих, владика Марк нагородив Ювілейною медаллю до 100-річчя Мараморош-Сиготського процесу.

Всі бажаючі мати ікону вдома зможуть вже дуже скоро придбати її у всіх храмах та монастирях Хустської єпархії. Старанням ієромонаха Пімена (Мацоли) надруковано декілька різних розмірів на бажання віруючих. Виготовлені також і подарункові варіанти ікони.

Автор: прот. Іоанн Шандра. Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.