12-13 листопада у місті Києві проходила VII Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї, яку проводила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї.
З благословення Високопреосвященнійшого Марка, митрополита Хустського та Виноградівського у роботі конференції взяв участь голова єпархіального відділу в справах сім`ї Хустської єпархії прот. Сергій Алексій.
Традиційно робота форуму розпочалася з молебну перед доброю справою. Цього разу для роботи в конференції було зареєстровано понад сімдесят учасників із різних куточків України та студенти Київських духовних шкіл. Очолив захід Голова Місії, Високопреосвященніший митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.
На початку пленарного засідання пролунали вітальні слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля УПЦ; Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, Керуючого справами УПЦ; Преосвященнішого Сильвестра, єпископа Білогородського, вікарія Київської митрополії, Ректора Київської духовної академії і семінарії.
На початку заходу архієпископ Обухівський Іона зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Предстоятель зазначив:«Сім’я- це одна з найбільших цінностей, яку дав нам Бог. ».
Слово митрополита Бориспільского і Броварського Антонія, зачитав Голова Місії Високопреосвященнійший митрополит Пантелеімон, владика Антоній зазначив: “Сьогоднішня конференція покликана підсумувати напрацьований досвід та потурбуватися про подальший захист і підтримку інституту сім’ї в сучасному світі”.
Вітальне слово єпископа Білогородського Сильвестра виголосив ієромонах Афанасій (Стрєльцов). У вітальному слові владика Ректор зазначив “Для створення справді християнської сім’ї одних родинних зв’язків мало, сїм’я покликана стати малою церквою, живою іконою вічної любові”.
Архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального Відділу УПЦ у справах подякував оргкомітету за запрошення та підкреслив важливість співпраці сімейного та молодіжного відділів для досягнення спільної цілі, також, Владика відповів на поставлені йому запитання із залу.
Перше пленарне засідання розпочалося з доповіді митрополита Ровеньківського і Сверловського Пантелеїмона, тема якої була “Діяльність Місії у взаємодії з єпархіальними видділами у справах сім’ї за 2019р”. Голова Місії проаналізував звіти всіх єпархій , коментар відносно своєї роботи отримав кожний представник єпархії.
Звернувся до присутніх український державний діяч, політик народний депутат України, Павленко Юрій Олексійович. Він виступив з темою “Основні аспекти взаємодії Церкви і держави у питаннях сім’ї”.
Керівник секрітаріату міжфракційного депутатського об’єднання, Волинець Людмила Семенівна, розповіла про “Актуальність співпраці священиків з центрами соціальних служб”, а також відповіла на питання, які були підняті під час проходження конференції.
Практичний психолог, онкопсихолог ВГО, Суркіс Марина Олександрівна, виступила з темою “Допомога родичам важкохворої людини”.
Протоієрей Михаїл Коник, керівник сімейного відділу Львівської єпархії, виступив з темою “Пастирське консультування сімей в умовах парафіяльної спільноти”. Священик зазначив, що обов’язкові бесіди допоможуть молодятам у повній мірі осягнути глибинний зміст церковного шлюбу та сімейного життя.
Друге пленарне засідання розпочалося з слова протоієрея Іоанна Гордієнко, керівник сімейного відділу Херсонської єпархії виступив з темою “Організація групового сімейного відпочинку: досвід і результати”.
Наступними спікерами стали Прот. Василь та Марія Гончаруки, відділ у справах сім’ї Тульчинської єпархії, які розповіли про “Сімейні клуби як одна з найефективніших форм позабогослужбового сімейного служіння”. Вони, своєю присутністю продемонстрували яскравий приклад сімейного життя.
Керівник відділу у справах сім’ї Бориспільської єпархії, протоієрей Іоанн Омельчук приготував доповідь на тему “Досвід сімейного служіння на теренах Бориспільської єпарії”, а також показав відео-звіт (фільм) про свої досягнення в межах сімейного відділу.
На заключення виступив відомий місіонер, публіцист, Руслан Калинчук зі своєю доповіддю на тему “Сімейне служіння на парафії: методи та інструменти”.
Наприкінці конференції, керуючі відділами були нагороджені грамотами Міссії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї.
Другий день конференції розпочався акафістом на честь Успіння Пресвятої Богородиці
Після акафіста була урочисто звершена Божественна Літургія в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Богослужіння очолив Голова Місії, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Його Високопреосвященству співслужили керівники та співробітники сімейних єпархіальних відділів у сані.
Після Літургії учасники конференції на чолі з Преосвященним Владикою вирушили до лаврського кладовища, де на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого митрополита Володимира, Голова Місії звершив заупокійну літію.
фото