0
497
12-13 листопада у місті Києві проходила VII Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї, яку проводила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї.
З благословення Високопреосвященнійшого Марка, митрополита Хустського та Виноградівського у роботі конференції взяв участь голова єпархіального відділу в справах сім`ї Хустської єпархії прот. Сергій Алексій.
Традиційно робота форуму розпочалася з молебну перед доброю справою. Цього разу для роботи в конференції було зареєстровано понад сімдесят учасників із різних куточків України та студенти Київських духовних шкіл. Очолив захід Голова Місії, Високопреосвященніший митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.
На початку пленарного засідання пролунали вітальні слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля УПЦ; Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, Керуючого справами УПЦ; Преосвященнішого Сильвестра, єпископа Білогородського, вікарія Київської митрополії, Ректора Київської духовної академії і семінарії.
На початку заходу архієпископ Обухівський Іона зачитав  вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Предстоятель зазначив:«Сім’я- це одна з найбільших цінностей, яку дав нам Бог. ».
Слово митрополита Бориспільского і Броварського Антонія, зачитав Голова Місії Високопреосвященнійший митрополит Пантелеімон, владика Антоній зазначив:  “Сьогоднішня конференція покликана підсумувати напрацьований досвід та потурбуватися про подальший захист і підтримку інституту сім’ї в сучасному світі”.
Вітальне слово єпископа Білогородського Сильвестра виголосив ієромонах Афанасій (Стрєльцов). У вітальному слові владика Ректор зазначив “Для створення справді християнської сім’ї одних родинних зв’язків мало, сїм’я покликана стати малою церквою, живою іконою вічної любові”.
Архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального Відділу УПЦ у справах подякував оргкомітету за запрошення та підкреслив важливість співпраці сімейного та молодіжного відділів для досягнення спільної цілі, також, Владика відповів на поставлені йому запитання із залу.
Перше пленарне засідання розпочалося з доповіді митрополита Ровеньківського і Сверловського Пантелеїмона, тема якої була “Діяльність Місії у взаємодії з єпархіальними видділами у справах сім’ї за 2019р”. Голова Місії проаналізував звіти всіх єпархій ,  коментар відносно своєї роботи отримав кожний представник єпархії.
Звернувся до присутніх український державний діяч, політик народний депутат України,  Павленко Юрій Олексійович. Він виступив з темою “Основні аспекти взаємодії Церкви і держави у питаннях сім’ї”.
Керівник секрітаріату міжфракційного депутатського об’єднання,  Волинець Людмила Семенівна, розповіла про “Актуальність співпраці священиків з центрами соціальних служб”, а також відповіла на питання, які були підняті під час проходження конференції.

Практичний психолог, онкопсихолог ВГО, Суркіс Марина Олександрівна, виступила з темою “Допомога родичам важкохворої людини”.

Протоієрей Михаїл Коник, керівник сімейного відділу Львівської єпархії, виступив з темою “Пастирське консультування сімей в умовах парафіяльної спільноти”Священик зазначив, що обов’язкові бесіди допоможуть молодятам у повній мірі осягнути глибинний зміст церковного шлюбу та сімейного життя.

Друге пленарне засідання розпочалося з слова протоієрея Іоанна Гордієнко, керівник сімейного відділу Херсонської єпархії виступив з темою “Організація групового сімейного відпочинку: досвід і результати”.
Наступними спікерами стали Прот. Василь та Марія Гончаруки, відділ у справах сім’ї Тульчинської єпархії, які розповіли про “Сімейні клуби як одна з найефективніших форм позабогослужбового сімейного служіння”. Вони, своєю присутністю продемонстрували яскравий приклад сімейного життя.

Керівник відділу у справах сім’ї Бориспільської єпархії, протоієрей Іоанн Омельчук приготував доповідь на тему “Досвід сімейного служіння на теренах  Бориспільської єпарії”, а також показав відео-звіт (фільм) про свої досягнення в межах сімейного відділу.

На заключення виступив відомий місіонер, публіцист, Руслан Калинчук зі своєю доповіддю на тему  “Сімейне служіння на парафії: методи та інструменти”.

Наприкінці конференції, керуючі відділами були нагороджені грамотами Міссії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї.

Другий день конференції розпочався акафістом на честь Успіння Пресвятої Богородиці

Після акафіста була  урочисто звершена Божественна Літургія в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Богослужіння очолив Голова Місії, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Його Високопреосвященству співслужили керівники та співробітники сімейних єпархіальних відділів у сані.

Після Літургії учасники конференції на чолі з Преосвященним Владикою вирушили до лаврського кладовища, де на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого митрополита Володимира, Голова Місії звершив заупокійну літію.

фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.