Богослужіння у відреставрованому храмі с. Кричево

0
1264

У недiлю святих отцiв Першого Вселенського собору з благословення Високопреосвященнiшого Марка, митрополита Хустського i Виноградiвського, у вiдновленому Свято-Петро-Павлiвському храмi с. Кричево була вiдслужена Божественна Лiтургiя. Перед початком Лiтургiї священослужителями був вiдслужений водосвятний молебен та освячений храм.

Будiвництво храму було розпочато у 1932 роцi з благословення сербського єпископа Дамаскіна (Грданички), керуючого на той час Мукачiвською єпархiєю. Першим настоятелем був призначений протоiєрей Димитрiй Беляков, який повернувся в рiдний край пiсля тривалого проживання в США, вiдомий в нашому краi як мiсiонер, талановитий проповiдник-оратор та адмiнiстратор Мукачiвської єпархiї.

Регулярнi богослужiння в храмi звершувалися до 1947 року. Пiсля лiквiдацii радянською владою греко-католицизму, православнi та унiати в Кричевi були об’єднанi в одну церковну громаду, а Петро-Павлiвський храм переданий в розпорядження колгоспу та тривалий час використовувався як зерносховище.

Завдячуючи доброчинностi мiсцевих благодiйникiв, храм зараз вiдреставровано та приведено в належний стан. Наразi богослужiння буде звершуватися в день храмового свята, а також в 40-й день та рiчницi з дня упокоєння спочилих парафiян храму.

Автор – настоятель храму прот. Сергiй Ярема

Фото – Бенца Iван

ФОТОРЕПОРТАЖ >>>

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.