ХУСТ-ІЗА. Почалося святкування 100 річчя Мараморош-Сиготського процесу

0
3406

25 грудня 2013 року у день пам’яті свт. Спиридона Триміфунтського у с. Іза Хустського району відбулося загально єпархіальне святкування 100 річчя Мараморош-Сиготського процесу над православними. На літургію, яку очолив правлячий архієрей Архієпископ Хустський і Виноградівський Марк, зібралися священнослужителі всіх парафій Хустської Єпархії УПЦ та гості. Більше сотні священнослужителів взяли безпосередню участь у Божественній літургії, а ще більше 100 священиків молилися у храмі разом з сотнями мирян.

100 річчя Мараморош-Сиготського процесуПісля літургії було освячено встановлену на храмі пам’ятну дошку, яка є згадкою про подвиг простих людей під час ганебного суду. Далі, процесія учасників святкування попрямувала до каплиці на місці першого після Судового процесу православного монастирського храму, де відслужили заупокійну панахиду за всіма учасниками Мараморош-Сиготського процесу. У вітальному слові до всіх присутніх архієпископ Марк відзначив подвиг краян та наголосив на тому, що ми є нащадками їхньої віри, а, отже, мусимо її не тільки зберігати, але й проповідувати прийдешнім поколінням. Святкові єпархіальні збори духовенства продовжили торжества у цей день.

[notification type=”info”] Початок святкування 100 річчя відбулося у с. Іза, так як велика кількість жителів цього села спочатку заявили про своє бажання повернутися у лоно Православної Церкви, а потім ще і підтвердили свої заяви терпінням та кров’ю, переносячи побої угорських жандармів, а потім і сам судовий процес та ув’язнення. Суд над православними християнами у Сигеті (зараз це Румунія) був ганебним, так як там старалися через наклеп та лжесвідків приписати підсудним політичні сепаратистські бажання та відповідну агітацію серед краян. Приклад стояння цих людей за Православну віру допомагає вже декільком поколінням брати активну участь у житті Православної Церкви у нашому краї.[/notification]

Більше інформації про святкування 100 річчя Мараморош-Сиготського процесу у Хустській Єпархії можна прочитати тут >>>

ФОТОАЛЬБОМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.