Митрополит Марк очолив святкування на честь прп. Амфілохія Почаївського

0
2572
Митрополит Марк очолив святкування на честь прп. Амфілохія Почаївського
Митрополит Марк очолив святкування на честь прп. Амфілохія Почаївськогорополит Марк очолив святкування на честь прп. Амфілохія Почаївського

1 січня в Свято-Успенській Почаївській Лаврі відбувається святкування пам’яті преподобного Амфілохія, чудотворця Почаївського. Все більша кількість паломників приїжджає на святу гору, щоб вшанувати пам’ять великого угодника Божого.

Всім своїм життям преподобний явив приклад виконання Божої заповіді про любов. Наділений від Господа даром цілительства душ та тілес людських, він від всього серця, сповненого любові й співчуття до ближнього, допомагав всім страждущим. По його молитві Господь повертав слух глухим, сліпим зір, скорботним відраду та спокій, із людей виходили біси. Скільки сліз висушив старець своїми молитвами, скільки горя прийняв в своє серце, даруючи при цьому усім мир, вселяючи в серця радість та надію.

Преподобний часто повторював: «Як ти до людей, так і люди до тебе». І от уже більше як чотири десятиліття не тільки не зменшується, а з кожним роком зростає людський потік бажаючих вклонитися угоднику Божому і вшанувати його пам’ять. Багато із людей які прикладаються до святих його мощей, відчувають силу благодаті, яка від них випромінюється.

30 грудня, в п’ятницю, рака зі святими мощами преподобного Амфілохія хресною ходою була перенесена з Пещерного храму до Преображенського собору.

В суботу, святкове вечірне богослужіння проходило в Спасо-Преображенському соборі Лаври. Після акафісту преподобному Амфілохію всі присутні мали змогу приложитися до святих мощей та були помазані святим єлеєм. Після невеликої перерви, рівно опівночі, у цьому ж храмі розпочалася перша нічна літургія.

Святкову пізню Божественну літургію служили також в Преображенському соборі. Як і напередодні вечірнє богослужіння, її очолив Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівський. Йому співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Почаївський Володимир, єпископ Конотопський і Глухівський Роман, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Луцький і Волинський Нафанаїл та численні гості в священному сані.

Зі словом проповіді до богомольців звернувся преосвященніший Климент, єпископ Ірпінський.

Після літургії раку з нетлінними мощами Преподобного хресним ходом перенесли до Печерного храму.

Джерело: pochaev.org.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.