Митрополит Марк провів загальноєпархіальні збори Хустської єпархії

0
3144
Митрополит Марк провів загальноєпархіальні збори Хустської єпархії

Митрополит Марк провів загальноєпархіальні збори Хустської єпархії25 грудня 2014 року з благословення митрополита Хустського і Виноградівського Марка у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш пройшли збори духовенства Хустської єпархії УПЦ. Перед початком зборів, за традицією, було проведено молебень перед мощами преподобного Алексія Карпаторуського.

Збори розпочалися з молитви «Царю Небесний…», після чого правлячий архіпастир зробив доповідь про архіпастирську діяльність, кількість проведених богослужінь та участь у засіданнях Священного Синоду УПЦ протягом року. Увагу владика Марк звернув на рішення останнього Священного Синоду УПЦ стосовно припинення діяльності Ужгородської богословської академії та попросив отців-благочинних довести до відома студентів з їхніх благочинь, що їм рекомендовано продовжити навчання і отримання духовної освіти у Київських духовних школах, або інших церковних навчальних закладах Української Православної Церкви.

За минулий рік митрополит Марк звершив 23 хіротоніїї, 11 з них дияконські, 12 – ієрейські. Всі священнослужителі несуть послух на парафіях, або у монастирях Єпархії. У 2014 році відійшли до Господа два священики і два монахи.

Митрополит Марк звернув увагу на необхідність парафій підтримувати єпархіальні проекти, в тому числі видання єпархії.

Митрополит Марк провів загальноєпархіальні збори Хустської єпархії
прот. Миколай Гамада

У своєму рапорті стосовно діяльності Відділу релігійної освіти і катехизації Хустської єпархії голова відділу прот. Миколай Гамада повідомив про створення структури відділу. Для цього у кожному благочинні вибрали священика, який буде очолювати релігійно-освітню та катехизаторську роботу у відповідному благочинні. На зібранні відділу накреслили напрямки роботи відділу на наступний рік. Велику увагу, на думку о. Миколая Гамади та очолюваного ним відділу, необхідно звернути увагу на якість викладання у недільних школах.

alexiy
прот. Сергій Алексій

Прот. Сергій Алексій, Голова Молодіжного і місіонерського служіння, який очолює цю єпархіальну структуру тільки протягом трьох останніх місяців, повідомив, що поки що вони змогли відвідати дитячі будинки-інтернати та провести місіонерську роботу серед молоді. У наступному році планується організовувати молодіжки, сворювати гуртки, волонтерські рухи, літні табори для молоді парафій Хустської єпархії. Отець Сергій запропонував програму «Завітай до школи» для всіх священиків єпархії. Також голова відділу бачить необхідність у зібранні з’їздів молоді кожного року.

Ієромонах Пімен (Мацола), голова Паломницького відділу Хустської єпархії, у своєму рапорті розповів про організовані відділом паломницькі поїздки по святинях Хустської та Мукачівської єпархії, Святу Землю, на святу гору Афон. Планується продовжувати паломницькі поїздки до загально-християнських святинь Європи.

Митрополит Марк провів загальноєпархіальні збори Хустської єпархії
прот. Стефан Данило

Прот. Стефан Данило, голова Фонду матеріальної допомоги Хустської єпархії розповів про надання допомоги матушкам померлих священнослужителів та священнослужителям, які захворіли і потребують фінансової допомоги. Фонд підтримується священнослужителями Хустської єпархії.

Також збори обговорили поточні питання єпархіального життя. Митрополит Хустський і Виноградівський Марк звернув особливу увагу священнослужителів на необхідність продовження молитви про мир в Україні та заохочувати до цього також своїх парафіян.

Перед закінченням зборів, митрополит Марк звернув увагу на необхідність парафіями дотримання протипожежної безпеки.

Прот. Михаїл Ягнюк від імені духовенства привітав митрополита Марка з возведенням у сан митрополита. Духовенство проспівало «Многая літа» Митрополиту Марку. Після чого владика Марк запропонував проспівати «Вічную пам’ять» спочилому митрополиту Володимиру та почивши клірикам Хустської єпархії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.