Паломницька поїздка на Святу Гору Афон

0
3159

З благословення Високопреосвященнішого Марка, Митрополита Хустського і Виноградівського, група священнослужителів та мирян Хустської єпархії з 24 по 28 жовтня 2016 року здійснила паломницку поїздку на Святу Гору Афон.

Свої духовні двері паломникам відкрили близько 16 монастирів та скитів Святої Гори: Велика Лавра св. Афанасія Афонського, Ватопед, Иверон, Пантократор, Дохиар, Ставроникита, Куклумуш, Каракал, Филофей, Ксенофонт, Ксиропотам, св.Пантелеимона, а також скити св.Андрія ,пророка Илії , Продром (Иоанна Предтечи).

У цих обителях паломники вклонилися святиням: Пояс Пресвятої Богородиці, Іконам Божої Матері: Пантанасса(Всецариця), Скоропослушниця, Портаитисса (Вратарниця), Іверська, Достойно єсть (Милующая), Герондтисса(Старица), Гликофилусса (Сладкое Лобзание), Экономисса, Кукузелисса, Антифонтрия (Предвозвестительница) та багато мощам святих угодників Божих.

Священнослужителі вклонились мощам вмч.Димитрия Солунського, що в м.Салоніки, та мощам свт.Спиридона Триміфунтського, що в м. Керкира (о.Корфу).

Для більшості, паломництво до Святої Гори Афон було вперше. Духовні враження життя та подвигу насельників святих афонських обитель надовго вкарбувались в серця. Ступінь молитви та послуху твердо показують, що завдяки смиренню та життю за заповідями Божими, здобувається та істинна любов до Бога та ближнього, без якої неможливо наслідувати Царство Боже.

Також під час перебування на Святій Горі Афон паломники молилися за мир та спокій у нашій Українській державі.

автор та фото: прот. Сергій Алексій

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.