Паломництво з відпочинком

0
176

                                          Здорово відпочили

Літо-літечко… Це пора таких довгожданних канікул, приємних екскурсій, мандрівок, подорожей, поїздок. А хіба може бути щось важливішим за духовний і тілесний відпочинок під час літньої пори?!

Уже стало доброю традицією для вихованців недільної школи Свято-Димитрівського храму с. Руське Поле відвідувати святині нашої країни.

Ось і цих теплих серпневих днів 50 учнів старшої групи, а через два тижні 28 учнів середньої групи уже вкотре вирушили по святих місцях під керівництвом настоятеля храму протоїєрея Николая Гамади.

З неабияким трепетним хвилюванням неодноразово відвідали Свято-Успенську Почаївську Лавру, побували на Богослужіннях, вклонилися святиням цього дивовижного монастиря.

Звідси дорога пролягала до такої омріяної курортної Одеси. А хіба ж можна бути в Одесі не відвідавши Свято-Іверський монастир?! Саме в цьому монастирі і заночували, і побували на Богослужіннях.

Із яким задоволенням купалися в Чорному морі, теплі ніжні хвилі якого огортали кожного, загоряли на пляжі «Золотий берег». А ще відпочиваючі залюбки грали з отцем Миколаєм водний волейбол, різні цікаві придумані ним ігри, а також велися задушевні розмови на духовну тематику, про сенс життя. Нагородою для учнів середньої групи, наприклад, стало безкоштовне катання  по морю на «банані». Учні досхочу плавали на надувному дельфіні – заслуженій винагороді за дотепність, кмітливість, спостережливість, уважність, зосередженість, які вони проявили.

Наступного дня побували на Божественній літургії в Свято-Успенському монастирі. А прикладання до мощей прп. Кукші Одеського, а в Іллінському монастирі – до мощей прп. Гавриїла Афонського, викликало чимало роздумів про смисл людського життя, примусило задуматись над власними вчинками, кожною миттю прожитого дня.

Надзвичайно приємне враження справили на всіх плантації винограду побіля Свято-Успенського монастиря. Із захопленням розглядали налиті грона, вирощені, випещені дбайливими руками ченців монастиря. Скільки наполегливої праці, старання, вміння вкладено у ці перламутрово-золотисті грона! Намилувавшись соковитими виноградними плодами учасники поїздки знову продовжували відпочивати на пляжі «Золотий берег». Приємно приголомшені були від спійманої медузи, яку аж не вірилося, що тримають в руках.

Неабияке враження справила на всіх вечірня Одеса. Особливо запам′яталися «Потьомкінські сходи», Одеський театр опери й балету, морський вокзал, на якому з цікавістю спостерігали за вантажними кораблями.

Кожний проведений захід супроводжувався молитвою. Саме таке поєднання з молитвою, духовними піснями знаходить глибокий, немеркнучий слід у дитячих душах. Можна з впевненістю сказати, що проведений цілий тиждень був незабутнім православним табором, в якому серця учнів були переповнені Господнім благоговінням, задоволенням, радістю, щастям.

Не було меж враженням від побаченого, які учні висловлювали вслух дорогою додому. Адже поверталися додому не тільки засмаглими, а й загартованими духовно та фізично. Незабутня поїздка вдалася на славу. Учасники поїздки дякували Богу за неї.

 

Вчитель української мови

Руськополівської ЗОШ І-ІІІ ст.

І.М. Форкош

фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.