У Свято-Миколаївському чоловічому монастирі пройшли річні загальноєпархіальні збори священнослужителів

0
4134

26 грудня 2017 року у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш пройшли річні загальноєпархіальні збори священнослужителів, на яких виступив Високопреосвященнійший Марк, Митрополит Хутський і Виноградівський, та звітували про виконану роботу єпархіальні відділи.

Перед початком Зборів Митрополит Марк очолив молебень перед ракою з мощами Апостола Закарпаття преподобного Олексія Карпаторуського).

Як зазначив митрополит Марк у своїй доповіді, за минулий рік Його Високопреосвященство відслужив 177 літургій, брав участь у засіданнях Священного Синоду УПЦ у м. Київ, брав участь у богослужіннях у Києві, Почаєві та у Архієрейському Соборі у Москві.

Ще залишилося 31 парафія, яких владика ще не мав нагоди відвідати, але зараз уже заплановані богослужіння у деяких із них. Крім того, у багатьох парафіях владика Марк служив уже по декілька разів.

Також, митрополит Марк попросив присутніх священнослужителів проспівати Вічну Пам’ять спочилим у цьому році священнослужителям, а це схіархімандриту Стефану (Поп) із Тисобекень, схіархімандрит Гавриїл та прот. Михаїл Романій.

Цей рік є ювілейним для владики Марка, так як це 10 річниця його перебування на благословенній Хустській кафедрі. Священики привітали владику Марка з річницею.
Протягом десяти років Митрополит Хустський і Виноградівський Марк заклав і освятив 22 храми, а також освятив багато храмів, які були закладені у Хустській єпархії його попередниками.

За 10 років владика Марк служив у єпархії 1681 літургію, здійснив 208 дияконських та священицьких хіротоній.

Також, правлячий архіпастир наголосив на наближенні 25-річного ювілею єпархії та святкуванні та на перебуванні у єпархії святинь, принесених до нас з різних куточків світу.

Владика повідомив про свою участь у Архієрейському Соборі РПЦ у кінці листопада поточнго року та про важливі прийняті рішення на ньому.

Голова єпархіального відділу освіти і катехизації прот. Миколай Гамада доповів, що очолюваний ним відділ організовував різдвяний концерт, провів зустріч та концерт з переможцем телевізійного конкурсу Голос Країни та приймав участь у загальноукраїнських конференціях.

Голова молодіжного та місіонерського єпархіального відділу, який також опікується проблемами сімей прот. Сергій Алексій розповів про відвідини дитячих будинків та інтернатів, будинків для одиноких, організовували концерти, подарунки. Відділ успішно провів дитячий літній табір «Мараморош» та проводилася робота з молоддю у школах.

Голова паломницького єпархіального відділу архім. Пімен (Мацола) надіслав зборам свою доповідь про організовані та проведені паломницькі поїздки святинями Закарпаття, України, Ізраїлю, Сербії, Грузії, Сполучених Штатів Америки.

Голова Фонду матеріальної допомоги прот. Стефан Данило доповів про роботу фонду, який поповнювався внесками священнослужителів та щоквартально надавав допомогу хворим священнослужителям та матушкам-вдовицям.

Секретар Єпархії прот. Іоанн Розман підсумував хід роботи єпархіального управління та звернув увагу на роботу у деяких благочиннях та парафіях.

Автор та фото: прот. Іоанн Шандра

ФОТОРЕПОРТАЖ >>>

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.