Зустріч Нового року

0
1650

На дворі зима. Рік підійшов до кінця і багато людей, по традиції, проводжають старий та зустрічають новий рік. А і насправді,  як не зустрічати новий рік? Як не радіти наступним дням нашого життя? Адже існує така думка в народі: «як зустрінеш новий рік так його і проведеш».  Багато людей витрачають чималі кошти на те щоб розкішно зустріти наступаючий рік сподіваючись, що він так і пройде. Дехто ставить акцент на різні страви, щоб рік був ситим для них. А інші – випивають багато алкоголю, розважають своє тіло як можна більше, щоб рік по їх словах був веселим.

Новий рік з Богом

Люди різні, а, отже, і багато різних підходів до святкування. Тільки дехто згадує про Бога, про те, що Він дав нам життя, створив все, що навколо нас, терпить нас, хоча ми на це й не заслуговуємо, і тільки від Нього одного залежить, чи ситий наступний рік буде, чи веселий і т.д. Чому ж не у всіх виникає думка, щоб зустріти новий рік з нашим Отцем Небесним, щоб потім з Ним і провести його? Виходить ми не хочемо бути з нашим Творцем?…

Святий пророк Давид писав, що Господь благословляє весь вінець року благодаттю своєю і поля наповняться достатком (Пс.64,12).  В багатьох храмах Православної Церкви в цю ніч служать молебні, дякуючи Богові за минулий рік, і просять допомоги на рік наступний. Та і взагалі, віруючі люди молитовно  звертаються до Бога соборно, тобто всі разом, або особисто.

Поступати по совісті

По традиції, у нас прийнято цю подію відмічати. Хочемо чи цього чи ні, але рано чи пізно нам приходиться  з близькими чи знайомими людьми відмічати новий рік. Все було б добре, якщо б інколи новорічні столи не прогиналися від м’ясних продуктів та алкогольних напоїв, не зважаючи на те, що на цей час припадає Різдвяний піст. У такому випадку не можна відповісти однозначно: є різні обставини. З одної сторони піст порушувати це гріх, а з другої – людина, яка приготувала їжу, може сильно образитись, що ми не цінуємо її труди. З цього приводу святий Тихон Задонський пише, що любов більше поста. А буває, що на столі багато і пісної їжі, але людина заспокоюючи себе, що не хоче образити  господаря, бере самий великий кусок курки і їсть,хоч господар за таке не ображається. І не треба дивитись на людей, які їдять не пісну їжу, коли ви їсте пісну з гордістю думаючи в собі «як добре, що я не такий грішник», адже Бог гордим противиться. І як нам тоді в такій ситуації поступити? Поступати потрібно так, як нам підказує наша совість, пам’ятаючи, що Бог все бачить і все знає! Але частіше за все ми самі вирішуємо, як накрити стіл і взагалі провести вечір. Тоді саме головне не забувати за святий піст.

Це тільки дата

Якщо у когось не вийшло відмітити новий рік, не треба переживати: це тільки офіційне число! Про тих, хто так не вважає, святий апостол Павло писав: «Ви спостерігаєте дні, місяці, пори і роки. Боюся за вас, чи не даремно я трудився у вас» (Гал.4,10-11). А святитель Іоанн Златоуст говорив, що це від безумства і диявольського навіювання.

Виходить що відмічати новий рік можна,але пам’ятаючи про піст, який є передвісником великого празника Різдва Господня і других празників коли можна буде і курку на столі з чистою совістю, і келих вина на празник Різдва.

диякон Сергій Гук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.