Зустріч Нового року

0
774

На дворі зима. Рік підійшов до кінця і багато людей, по традиції, проводжають старий та зустрічають новий рік. А і насправді,  як не зустрічати новий рік? Як не радіти наступним дням нашого життя? Адже існує така думка в народі: «як зустрінеш новий рік так його і проведеш».  Багато людей витрачають чималі кошти на те щоб розкішно зустріти наступаючий рік сподіваючись, що він так і пройде. Дехто ставить акцент на різні страви, щоб рік був ситим для них. А інші – випивають багато алкоголю, розважають своє тіло як можна більше, щоб рік по їх словах був веселим.

Новий рік з Богом

Люди різні, а, отже, і багато різних підходів до святкування. Тільки дехто згадує про Бога, про те, що Він дав нам життя, створив все, що навколо нас, терпить нас, хоча ми на це й не заслуговуємо, і тільки від Нього одного залежить, чи ситий наступний рік буде, чи веселий і т.д. Чому ж не у всіх виникає думка, щоб зустріти новий рік з нашим Отцем Небесним, щоб потім з Ним і провести його? Виходить ми не хочемо бути з нашим Творцем?…

Святий пророк Давид писав, що Господь благословляє весь вінець року благодаттю своєю і поля наповняться достатком (Пс.64,12).  В багатьох храмах Православної Церкви в цю ніч служать молебні, дякуючи Богові за минулий рік, і просять допомоги на рік наступний. Та і взагалі, віруючі люди молитовно  звертаються до Бога соборно, тобто всі разом, або особисто.

Поступати по совісті

По традиції, у нас прийнято цю подію відмічати. Хочемо чи цього чи ні, але рано чи пізно нам приходиться  з близькими чи знайомими людьми відмічати новий рік. Все було б добре, якщо б інколи новорічні столи не прогиналися від м’ясних продуктів та алкогольних напоїв, не зважаючи на те, що на цей час припадає Різдвяний піст. У такому випадку не можна відповісти однозначно: є різні обставини. З одної сторони піст порушувати це гріх, а з другої – людина, яка приготувала їжу, може сильно образитись, що ми не цінуємо її труди. З цього приводу святий Тихон Задонський пише, що любов більше поста. А буває, що на столі багато і пісної їжі, але людина заспокоюючи себе, що не хоче образити  господаря, бере самий великий кусок курки і їсть,хоч господар за таке не ображається. І не треба дивитись на людей, які їдять не пісну їжу, коли ви їсте пісну з гордістю думаючи в собі «як добре, що я не такий грішник», адже Бог гордим противиться. І як нам тоді в такій ситуації поступити? Поступати потрібно так, як нам підказує наша совість, пам’ятаючи, що Бог все бачить і все знає! Але частіше за все ми самі вирішуємо, як накрити стіл і взагалі провести вечір. Тоді саме головне не забувати за святий піст.

Це тільки дата

Якщо у когось не вийшло відмітити новий рік, не треба переживати: це тільки офіційне число! Про тих, хто так не вважає, святий апостол Павло писав: «Ви спостерігаєте дні, місяці, пори і роки. Боюся за вас, чи не даремно я трудився у вас» (Гал.4,10-11). А святитель Іоанн Златоуст говорив, що це від безумства і диявольського навіювання.

Виходить що відмічати новий рік можна,але пам’ятаючи про піст, який є передвісником великого празника Різдва Господня і других празників коли можна буде і курку на столі з чистою совістю, і келих вина на празник Різдва.

диякон Сергій Гук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here