180 років храму у с. Веряця

0
3626

Вже 12 століть у нашому краї проповідується християнська віра, принесена учнями Святих рівноапостольних братів Мефодія і Кирила. Саме ця віра стала стержнем у житті переважної більшості жителів Закарпаття. З плином часу збільшувалася кількість жителів, формувалися нові населені пункти. Основною ознакою майже кожного села була і залишається сільська церква. Люди старалися збудувати Божі храми як тільки у населеному пункті було достатньо жителів.
Історія, на жаль, не зберегла нам повної інформації про будівництво та «долю» всіх храмів нашої області. Проте, деякі храми все ж таки знайшли своє місце в історичній картині Закарпаття.
Храм Різдва Богородиці у с. Веряця Виноградівського р-ну святкує цього року 180 років.

Це досить великий відрізок часу, який свідчить про молитовний настрій жителів та багатовікову відданість селян Христовій Церкві. Перші згадки про дерев’яний храм у селі згадуються у записах датованих 1751 роком. Запис говорить, що у цій церкві є освячені архієпископом Григорієм Коп‘янським кілька дзвонів та 5 дерев‘яних підсвічників, а Євхаристія зберігається у малій дерев‘яній вежі (тобто, Дарохранительниці, яка розміщується на Престолі у вівтарі). У 1775 році в історичних документах знову згадується про стару дерев‘яну церкву села Веряця, яка «…із найсильніших брусів парафіянами поравлену, але церква поправку потребує і тепер».
На початку 19 століття, а саме у 1812 році, вдячними жителями села розпочалося будівництво кам‘яного храму, яке було завершено 1832 року. З того часу духовними потребами парафіян опікувалося багато священнослужителів. Деякі вихідці із с. Веряця прийняли священний сан та трудилися на благо Православної Церкви священиками. Адальберт Довбак – посол Сейму Карпатської України, ієромонах Венедикт (Довбак), який спочатку ніс послух на горі Афон (Греція), а після повернення додому заснував і побудував монастир у с. Горбки, Виноградівського р-ну, а також ієрей Михаїл Буркало.
У даний час настоятелем Храму Різдва Богородиці с. Веряця є протоієрей Михаїл Тегза, благочинний Затисянського благочинного округу. У 2012 році виповнилося 20 років служіння отця Михаїла на цій парафії, куди він був направлений після закінчення Одеської Духовної Семінарії. За час його настоятельства збудовано церковний будинок, а у храмі проводилася реставрація та оновлення. Було повністю оновлено іконостас, у вівтарі встановлено новий Престол та Жертвенник, збудовано хори, поміняно вікна та двері, а наостанок – повністю перероблено дах та встановлено золоті куполи з восьмиконечними хрестами. Подвір‘я храму прикрашають установлені у 2003 році два дубові хрести.
При храмі діє недільна дитяча школа, що надає дітям можливість долучитися церковних знань та традицій. Заняття проводить отець Михаїл.
Від імені читачів газети «Православне Закарпаття» вітаємо настоятеля отця Михаїла Тегзу та парафіян храму Різдва Божої Матері с. Веряця з чудовим ювілеєм! Бажаємо, щоб благодать Божа завжди надихала їхні люблячі серця на творіння добрих справ у ім‘я Господа нашого Ісуса Христа!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.