Благочиння Виноградівське Новини Новини з парафій

День людей з обмеженими можливостями у Виноградівському дитячому будинку

Кожного року в першу неділю грудня в світі відзначається міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цей день важко назвати святом, тому що на долю наших братів та сестер випали важкі життєві випробування, які більшість з нас сприймає як труднощі та горе. Однак, як говорить один з сучасних богословів, «тільки Господь знає, чому діти та дорослі несуть цей особливий Божий хрест».
На всіх етапах розвитку церкви Христової увага була зосереджена на винятковій турботі православних громад про інвалідів. Активно долучається до роботи з людьми, що мають обмежені можливості й Хустська єпархія.

В п’ятницю 1 грудня 2017 року, напередодні міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, настоятелем Петро-Павлівського храму с. Копашнево (М. Лунка) протоієрей Іоанн Петечел та помічник благочинного Виноградівського благочиння, клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м. Виноградів протоієрей Михаїл Бідзіля (молодший) відвідали дитячий будинок-інтернат №3 по вулиці Станційна в м. Виноградів, де виховуються більше 120 дітей.

Саме в цей день в закладі відбувались урочисті заходи з нагоди свята. Наш візит розпочався коротким молебнем, на якому молились представники адміністрації закладу та його вихованці. Далі на нас чекав невеликий концерт та виставка робіт вихованців закладу, де до речі значну частину займають твори духовного спрямування. І лише після такої теплої зустрічі вихованці закладу дозволили нам перейти до приємного – передачі закладу теплих речей та взуття, а також солодощів та соків, зібраних для вихованців закладу парафіянами Петро-Павлівського храму с.Копашнево (М.Лунка) Хустського району.

Хочеться згадати слова керівника цього закладу, який сказав, що слухаючи виступи та переглядаючи роботи цих дітей – інвалідів, він сам себе почуває «інвалідом», тому що не може ні так співати, ні так малювати. Якесь подібне відчуття було після концерту і відвідування виставки і в нас. Однак, споглядаючи щасливі усміхнені очі цих дітей, слухаючи їхній спів та розглядаючи їхні роботи, щоразу впевнюєшся в словах сучасного богослова, що «у Христа немає інвалідів».

А в загальному, кожне відвідування подібного закладу знову і знову нагадує нам слова преп. Ефрема Сіріна, що «нічим ти не можеш настільки наслідувати Христа, як піклуванням про ближніх».

Автор: прот. Іоанн Петечел
Фото: прот. Михаїл Бідзіля (молодший)

ФОТОРЕПОРТАЖ >>>

About the author

Прес-служба

Прес-служба Хустської Єпархії УПЦ
Створена у липні 2008 року з благословення Високопреосвященнішого Марка, Митрополита Хустського і Виноградівського.
Керівник прес-служби: прот. Іоанн Шандра

Add Comment

Click here to post a comment

Ваш коментар:

Календар богослужінь

  • 18 Лютий, Неділя - м. Хуст, Кафедральний собор

  • 19 Лютий, Понеділок - Канон прп. Андрія Критського м. Хуст, Кафедральний собор

  • 20 Лютий, Вівторок - Канон прп. Андрія Критського 16:00 - с. Синевир 18:00 - Міжгіря

  • 21 Лютий, Середа - м. Хуст, храм Нерукотворного Спаса. Літургія Передосвячених Дарів. Канон прп. Андрія Критського с. Липша, Монастир

  • 22 Лютий, Четвер - Канон прп. Андрія Критського. с. Чумалево, монастир

  • 23 Лютий, П’ятниця - с. Забрідь, Монастир. Літургія Передосвячених Дарів

  • 24 Лютий, Субота - м. Хуст, Нерукотворного Спаса

  • 25 Лютий, Неділя - м. Хуст, Кафедральний собор

  • 28 Лютий, Середа - м. Хуст, Кафедральний собор. Літургія Передосвячених Дарів

  • 04 Березень, Неділя - с. Підплеша

%d блогерам подобається це: