День людей з обмеженими можливостями у Виноградівському дитячому будинку

0
3886

Кожного року в першу неділю грудня в світі відзначається міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цей день важко назвати святом, тому що на долю наших братів та сестер випали важкі життєві випробування, які більшість з нас сприймає як труднощі та горе. Однак, як говорить один з сучасних богословів, «тільки Господь знає, чому діти та дорослі несуть цей особливий Божий хрест».
На всіх етапах розвитку церкви Христової увага була зосереджена на винятковій турботі православних громад про інвалідів. Активно долучається до роботи з людьми, що мають обмежені можливості й Хустська єпархія.

В п’ятницю 1 грудня 2017 року, напередодні міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, настоятелем Петро-Павлівського храму с. Копашнево (М. Лунка) протоієрей Іоанн Петечел та помічник благочинного Виноградівського благочиння, клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м. Виноградів протоієрей Михаїл Бідзіля (молодший) відвідали дитячий будинок-інтернат №3 по вулиці Станційна в м. Виноградів, де виховуються більше 120 дітей.

Саме в цей день в закладі відбувались урочисті заходи з нагоди свята. Наш візит розпочався коротким молебнем, на якому молились представники адміністрації закладу та його вихованці. Далі на нас чекав невеликий концерт та виставка робіт вихованців закладу, де до речі значну частину займають твори духовного спрямування. І лише після такої теплої зустрічі вихованці закладу дозволили нам перейти до приємного – передачі закладу теплих речей та взуття, а також солодощів та соків, зібраних для вихованців закладу парафіянами Петро-Павлівського храму с.Копашнево (М.Лунка) Хустського району.

Хочеться згадати слова керівника цього закладу, який сказав, що слухаючи виступи та переглядаючи роботи цих дітей – інвалідів, він сам себе почуває «інвалідом», тому що не може ні так співати, ні так малювати. Якесь подібне відчуття було після концерту і відвідування виставки і в нас. Однак, споглядаючи щасливі усміхнені очі цих дітей, слухаючи їхній спів та розглядаючи їхні роботи, щоразу впевнюєшся в словах сучасного богослова, що «у Христа немає інвалідів».

А в загальному, кожне відвідування подібного закладу знову і знову нагадує нам слова преп. Ефрема Сіріна, що «нічим ти не можеш настільки наслідувати Христа, як піклуванням про ближніх».

Автор: прот. Іоанн Петечел
Фото: прот. Михаїл Бідзіля (молодший)

ФОТОРЕПОРТАЖ >>>

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.