Митрополит Марк прийняв участь у Архієрейському Соборі

0
3376

З 29 листопада по 2 грудня 2017 року у Москві проходив Архієрейський Собор РПЦ у якому прийняли участь і архієреї Української Православної Церкви. Загалом на Соборі були 56 Преосвященних владик з різних куточків України. Всього ж у роботі Архієрейського Собору РПЦ брали участь ієрархи з 20 країн світу.

Важливим було прийняття Собором поправок до статуту Руської Православної Церкви, згідно з якими положення про Українську Православну Церкву було виокремлено з розділу про самокеровані церкви в окремий розділ. Відповідно до внесених доповнень у Статут Руської Православної Церкви підкреслено, що центр управління УПЦ знаходиться в Києві.

Собор також визначив, що єдиними нормами, які регламентують буття Української Православної Церкви є рішення Архієрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року про незалежність і самостійність УПЦ та Статут про управління УПЦ. Органами церковної влади і управління УПЦ є її Собор та Синод, який очолюється її Предстоятелем.

Важливим рішення Собору архієрей назвав документальне визначення норми, згідно якої рішення Синоду РПЦ розповсюджуються на канонічну територію УПЦ лише, якщо вони не суперечать нормам Статуту про її управління. Подібне рішення було винесено і щодо діяльності церковного суду, який в Українській Православній Церкві діє окремо від аналогічної структури в РПЦ.

Було відзначено і рішення Собору про загальноцерковне прославлення багатьох святих Української Православної Церкви, фактичне вшанування яких поширилося далеко за межі України.

Також, важливим моментом є ініціатива Блаженнішого Митрополита Онуфрія з визволення українських військовополонених, яку активно підтримав Святійший Патріарх Кирил. Такі дії предстоятелів були схвалені Собором, який закликав всю повноту Церкви посилити молитви про визволення полонених.

Як повідомив голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ірпінський Климент, «всі питання, які стояли на порядку денному Собору і стосувалися українського Православ’я, так чи інакше ініціювалися українською стороною – тими архієреями, які приїхали з єпархій УПЦ – знаходили абсолютну підтримку усіх інших членів Архієрейського Собору».

Послання Освященного Архієрейського Собору кліру, чернецтву і всім вірним чадам РПЦ (рос.)

за матеріалами news.church.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.