14 жовтня Православна Церква відзначає одне з великих церковних свят – Покров Пресвятої Богородиці. Традиційно у цей день люди відкладають усі свої буденні турботи, йдуть до храму помолитися, а також згадати чудесну подію, яка відбулась понад тисячу років тому у Влахернському храмі в Константинополі, коли над містом нависла смертельна небезпека.
Імператор, патріарх, духовенство зі своїм народом зібралися в храмі на молитву, під час якої каялися, просили прощення за свої гріхи і захисту від ворога. До цих прохань приєдналася і Божа Мати. Бог вислухав спільну молитву і ворог відступив.
Наші предки з особливим шануванням і благоговінням ставилися до Божої Матері. Свідченням цього є велика кількість храмів освячених на честь Пресвятої Богородиці.
Храмовим святом сьогоднішній день є і для православної громади Свято-Покровського храму села Синевирська Поляна, що на Міжгірщині.
Духовенство та віряни багатьох парафій Синевирського благочиння зійшлися до древнього Синевирсько-Полянського храму, щоб у молитовному єднанні попросити у Пресвятої Богородиці заступництва перед Богом, припинення кровопролиття та миру для нашої країни, усвідомлюючи, що результат молитви буде лише за наявності умиротворення та чистоти свого серця.
Богослужіння проходило урочисто, у молитовному дусі. Багато діточок причастились Святих Христових Таїн. Особливого піднесення соборному служінню додав спів дяків разом з усіма людьми. Завершилась свята літургія урочистим хресним ходом навколо храму.
По його завершенні архімандрит Олексій (Бринчак) виголосив проповідь, в якій розкрив духовне значення сьогоднішнього великого свята та привітав отця-настоятеля і парафіян із престольним святом їхнього храму.
В свою чергу настоятель парафії отець Петро Пишка щиро подякував усім присутнім за радість спільної молитви, побажав доброго здоров’я, миру та молитовного Покрову Пресвятої Богородиці.
Після Богослужіння була звершена панахида за померлими родичами, полеглими воїнами, котрі загинули в різні часи при виконанні свого військового обов’язку та всіма від віку спочилими православними християнами.
Автор та фото: прот. Ігор Бембило























































