Закарпатська Скоропослушниця

0
2211
Закарпатська Скоропослушниця
Ікона Скоропослушниці, яку розповсюджували під час хресного ходу, присвяченого 100 річчю Мараморош-Сиготського процесу

Закарпатська Скоропослушниця

Цей святий образ Божої Матері Скоропослушниця зберігається у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карпутлаш Хустського району. На початку ХХ століття ікону на Закарпаття приніс преподобний Алексій Карпаторуський разом з іншими святинями зі Святої Гори Афон. Ікона була знайдена 12 березня 1999 року під час обрітення святих мощей прп. Алексія. Пробувши 52 роки в землі разом з мощами преподобного, ікона збереглась майже неушкодженою. Святкування на честь цього благодатного образу в святій обителі відбувається 22 листопада.

Прп. Алексій Карпаторуський був головним обвинуваченим під час Мараморош-Сиготського процесу над 94 православними, який відбувся у 1913-1914 роках. Через те, що люди бажали бути чадами Православної Церкви, якими себе завжди вважали, їх засудили до різних строків перебування у в’язниці та штрафів. Вони були звинувачені у державній зраді тому, що у них знайшли молитовні книги, видані в Російській імперії. Приклад цих сповідників віри надихнув християн у селах сучасного Закарпаття рішуче стояти за Православ’я і твердо триматися православного віровчення.

Всі ми – нащадки віри цих невинно засуджених православних християн.

Нехай Божа Мати через свій образ «Скоропослушниці» допомагає нам пізнати Православну віру через благодать, яку ми отримуємо у Святих Таїнствах Православної Церкви, та через творіння добрих справ в ім’я Спасителя нашого Іісуса Христа.

У Хустській Єпархії у рамках святкування 100-річчя Мараморош-Сиготського процесу недавно проходив Хресний Хід з іконою Божої Матері Скоропослушниця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.